İSTİKLAL MARŞI 100 YAŞINDA

0
317

Mustafakemalpaşa’da ’12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’ çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin simgesi İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yıl dönümü dolayısıyla Mustafakemalpaşa’da  düzenlenen etkinlikler, Kovid-19 pandemisi kapsamında gerçekleştirildi.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün organizasyonu İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitim Merkezi’nin öncülüğünde düzenlenen törene; Kaymakam Ahmet Altıntaş, Cumhuriyet Başsavcısı Nurettin Güner, Jandarma Komutanı Üsteğmen Emre Kavak, Belediye Başkan Yardımcısı Ersin Ekici, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin, HEM Müdürü  Zafer Göllü ve kurum idarecileri katıldı.

Adnan Menderes Meydanı’ndaki törende, İstiklal Marşı okunarak günün anlam ve önemine dikkat çekildi. Mustafakemalpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Ümit Aydın öncülüğünde yapılan bir diğer etkinlikte ise lise öğrencilerine yönelik zoom üzerinden telekonferans gerçekleştirildi. Araştırmacı-Yazar Metin Önal Mengüşoğlu’nun katılımıyla yapılan ‘On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal’ konulu telekonferansta, İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy anlatıldı. Mustafakemalpaşa’da 12-19 Mart tarihlerinde sürecek olan ‘İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’ etkinlikleri kapsamında okullar da bu tema üzerinden kendi programlarını yapacak

 

.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here