İnegöl Belediyesi Maske Üretiminde Fabrikasyona

0
237

Koronavirüs salgınının ülkemizde de görülmeye başlamasıyla birlikte ortaya çıkan maske açığına çözüm üreten İnegöl Belediyesi işi bir adım daha öteye taşıyarak fabrikasyon üretime geçti. İlkelerin şehri olan İnegöl, devletine ve milletine hizmette de yine öncü oldu.

Virüsle mücadele edilmeye başlandığı ilk günden itibaren yaptığı çalışmalarla ilçe genelinde dört bir koldan hizmetlerini yürüten İnegöl Belediyesi maske ihtiyacının ortaya çıkması ile birlikte İnesmek usta öğreticileri ve gönüllü kursiyerler marifetiyle bu güne kadar binlerce maske üreterek halkın maske talebini karşılamaya başlamıştı. Gelinen noktada maske ihtiyacının artması ile birlikte üretim kapasitesi arttırılarak seri üretime geçildi. Maske üretimi için alınan makine düzenlenen basın toplantısı ile tanıtıldı.

Gerçekleştirilen basın toplantısında açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban; “Virüsten korunma noktasında bilindiği üzere maske önemli bir araç. Ülkemizde Koronavirüs hastalığının görülmeye başlaması ile birlikte artan maske ihtiyacına kayıtsız kalamayarak gönüllü bir üretim ordusu ile halkımızın maske ihtiyacına bir nebze olsun çözüm üretmeye çalıştık. Fakat bilindiği üzere şuan maske temini noktasında ciddi bir açık var. Bizler İnegöl Belediyesi olarak bu zorlu süreçte halkımıza en iyi şekilde hizmet etmek ve devletimize destek olmak noktasında böyle bir adım attık. Almış olduğumuz maske üretim makinemiz günlük ortalama 10 bin maske üretecek. Aynı zamanda gönüllü üretim ekibimizin desteği de devam edecek. Şu durumda günlük 15 bin maske üretimi ile ilçemizdeki maske ihtiyacını karşılamayı hedefliyoruz. Üretmiş olduğumuz bu maskeler öncelikle hastanelerimiz, kamu kurumlarımız olmak üzere pazarlarımız ve toplu taşıma araçlarımızda halkımıza dağıtılacak” dedi.

Üretilen maskelerin özellikleri hakkında da bilgi veren Taban; “Maskelerimiz 3 katlı ve özellikle belirtmeliyim ki tek kullanımlık değil. 60 derece üzerinde yıkanarak birkaç defa kullanabiliyorsunuz. Bu özelliği ile de sürek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here