İNCEALİPINAR KOOPERATİFİ KATMA DEĞER OLUŞTURACAK

0
572

Mustafakemalpaşa İncealipınar ve Çevre Köyleri Sınırlı Sorumlu Güney Marmara Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, ilk kongresini gerçekleştirdi.

Tarım, hayvancılık ve orman alanlarında faaliyet gösteren kooperatifin başkanlığına Mehmet Emir seçildi.

2020 yılında kurulan ve geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle genel kurulunu yapamayan İncealipınar ve Çevre Köyleri Sınırlı Sorumlu Güney Marmara Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nde yeni yönetim belirlendi.

15 üyeli kooperatifin önceki günlerde gerçekleşen seçimlerinde Kooperatif Başkanlığı’na Mehmet Emir, Başkan Yardımcılıklarına ise Eşref Akman ve Galip Yavuz getirildi.

‘KATMA DEĞER OLUŞTURACAĞIZ’

Kongrenin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Mehmet Cengiz, asıl hedeflerinin Mustafakemalpaşa’ya katma değer oluşturmak istediklerini söyledi.

Cengiz; “Ülkemizde tarım kooperatifleri, üretici örgütleri kırsal toplumun yaşam düzeylerini iyileştirmede, kıt kaynaklara sahip olan üreticilerin gelirlerini artırmada ve tarımsal gelişmeyi sağlamada önemli araçlardan biridir. Kooperatifleşme, birlikten doğan güçten faydalanarak planlı ve organize hareket etme talebinin bir ürünüdür. Kooperatifleşmenin temelinde; yardım, dayanışma duygusu ve iş başarma amacı vardır. Yöremizin gelişip kalkınması için bizlerde geçtiğimiz yıl bu yola çıktık. Bölgemiz hem hayvancılık, hem tarım hem de orman faaliyetleri açısından bizlere büyük avantajlar sunuyor. Halkımızı katma değeri yüksek ürünlere yönlendirmek istiyoruz. Çalışmalarımızın önceliğini bu oluşturtacak. Yönetim ve üyelerimizle birlikte emek ve ürünün gerçek değerini bulmasına yardımcı olacağız. Fiyatın oluşmasında ve üreticinin zararlarının bertaraf edilmesinde bir sigorta görevi ifa edeceğiz. Kooperatifimiz, üye olmanın sorumluluğunu almaya gönüllü herkese açıktır” dedi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here