İmyo’nun Yeni Bölümü İnegöl’e Hayırlı Olsun

0
475

Meslek Yüksek Okulu’nda İlk ve Acil Yardım Programı bölümü, yeni eğitim öğretim yılıyla beraber öğrenci kabulüne başlıyor. AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel ile Belediye Başkanı Alper Taban, İMYO’yu ziyaret edip üzerinde bir süredir çalışılan konunun nihayete erdiğini müjdeleyerek YÖK’e ve Uludağ Üniversitesi Rektörlüğüne teşekkür etti.

İnegöl’ün akademik yüzü İnegöl Meslek Yüksek Okulu’nda İlk ve Acil Yardım Programı bölümünün açılması Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından onaylandı. İMYO bünyesinde bulunan İlk ve Acil Yardım Programı’na, 2020-2021 Eğitim Öğretim yılından itibaren öğrenci alımı yapılması konusunda Yükseköğretim Kurulu’na yapılan teklif kabul edildi. YÖK tarafından programa 40 öğrenci kontenjanı verildi. Bu yıl yapılacak olan üniversite sınavı sonrası öğrencilerin İnegöl Meslek Yüksek Okulu bünyesinde açılan, ilçemiz ve bölgemiz açısından büyük önem arz eden, Türkiye genelinde en çok tercih edilen programlar arasında yer alan “İlk ve Acil Yardım Programını” tercih edebileceği bildirildi.

 

MÜJDE İMYO’DA VERİLDİ


Bu gelişme üzerine AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel ve İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, bugün İnegöl Meslek Yüksek Okulunu ziyaret etti. Hem kampüs çevresi ve bahçesinde bir dizi inceleme yapıldı hem de açılacak yeni bölüme ilişkin kamuoyuna bilgi verildi.

 

4 BÖLÜM İÇİN DAHA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR


İnegöl Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hikmet Sami Yıldırımhan, Yüksekokul bünyesinde nitelikli bölümler ve programlar açarak öğrenci sayısını artırma noktasında çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek “İnegöl Meslek Yüksekokulu kuruluşundan bu yana İnegöl’ün hakim sektörlerine yönelik nitelikli çalışma gücünün yetiştirilmesine önemli katkılar sağlamaktadır. İnegöl’ün ticari hayatına ve ekonomik kalkınmasına destek olan bölümleri bünyesinde barındıran kurumumuz, bu yıl ülkemizin sağlık hizmeti ve gücüne değer katması amacı ile İlk ve Acil Yardım Programını İnegöl’e ve bölgemize kazandırmıştır. Göreve geldiğimizden bu yana Yükseköğretim Kurumumuz, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğümüz, Sağlık Bakanlığımız, paydaşlarımız olan kamu ve özel sektör temsilcileri ile birçok görüşmeler yapılmıştır. Bu görüşmelerimizin neticesinde bugün bu sonuca ulaşılmıştır. İlk ve Acil Yardım Programının yanında şu an okulumuz bünyesinde açık olan; Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri, Yaşlı Bakım, Engelli Bakım ve Rehabilitasyon ile Sosyal Hizmetler programları olmak üzere toplamda dört program içinde ilerleyen dönemde öğrenci alımı yapılabilmesi için gerekli altyapı oluşturulması yönünde çalışmalarımız devam etmektedir. Açılacak olan bölümlerimiz hem gençlerimizin geleceğini şekillendirmelerine yardımcı olacak hem de ileriki süreçte sahada oluşacak olan taleplerin karşılanması noktasında büyük bir ihtiyaca cevap verecektir. Bu nedenden dolayı yeni bölümlerimiz istihdam noktasında gençlerimize ve bölgemize büyük bir katma değer sağlayacaktır. Yüksekokulumuz bünyesine kazandırılan İlk ve Acil Yardım Programı’mızın başta üniversite camiamız ile öğrencilerimiz olmak üzere şehrimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, bu önemli kararın alınmasında emeği ve katkısı bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

HER YENİ BÖLÜM, AYRI BİR DEĞER


Belediye Başkanı Alper Taban ise sanayisi, tarımı ve turizmiyle adından söz ettiren İnegöl’ün öğrenci potansiyeliyle de göz doldurduğunu ifade etti. 60 bini aşkın ilk, orta ve lise düzeyinde öğrenci bulunan şehrimize farklı şehirlerden gelen üniversite öğrencilerinin de ayrı bir değer kattığını kaydeden Taban, “Şehrimizde gerek Meslek Yüksek Okulumuz gerekse de Fakültemizde açılan her yeni bölüm, farklı farklı şehirlerde şehrimize gelecek yeni öğrenciler demek. Ayrıca bu alanlarla ilgili akademik bir yapının burada bulunması da artı bir değer bizim için. Üniversitemizi önemsediğimizi her defasında ifade ediyoruz. Bugün de İlk ve Acil Yardım Programının onaylanması üzerine hem okulumuzda bir dizi inceleme yaptık hem de bu müjdeyi ilçe halkımızla paylaşalım istedik. Ben Milletvekilimize, Uludağ Üniversitesi Rektörlüğümüze ve YÖK’e teşekkürlerimi sunuyorum. Açılan yeni bölümün şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca ülkemizin dört bir yanından öğrenci kardeşlerimizi de üniversite eğitimleri için İnegöl’ümüze beklediğimizi belirtmek istiyorum” dedi.

ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN
AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel de şehrin her dinamiği ile olduğu gibi üniversiteyle ilgili gelişmeleri de Ankara’da yakından takip ettiğini hatırlatarak, “Aldığımız güzel haberleri kamuoyu ile paylaşmak istedik. Uludağ Üniversitesi Rektörlüğümüze de teşekkür etmek istiyorum. İnşallah İlk ve Acil Yardım Programı şehrimize hayırlı olur” diye konuştu.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here