İmkansızdan çıkan bir başarı öyküsü

0
332

Adem Tunçer/İHA

Hacı Ahmet köylüleri eğitim gönüllüleri derneği (HAKED)

2008 yılında eğitim gönüllüsü köylülerimiz ile ihtiyaç sahibi okumak isteyen öğrencilerimize destek olabilmek için çıktığımız bu kutlu yolda, tüm Hacıahmet köylülerimizin desteği ile bugünlere geldik. Derneğimizi resmi olarak 2009 yılında kurduk.

Dernek başkanı İrfan Topal yaptığı açıklamada İlk yılımız da 8 üniversite öğrencisi kardeşimize burs verdik.  Üniversite öğrencilerimiz heryıl artarak devam etti. Bugün itibariyle 40 tane Üniversite öğrencisi kardeşimiz var. Bizde HAKED olarak Üniversiteye yerleşen öğrenci kardeşlerimize düzenli olarak her ay burs veriyoruz. Derneğimiz kurulduğunda köyümüzden bir tane öğretmen vardı şuan itibariyle çeşitli branşlarda 25 tane Öğretmenimiz var ve bunlar HAKED derneğimizden Burs alıpta atanan kardeşlerimiz. Artık her yıl 50 bin TL burs veren bir derneğiz. Kurulduğundan günümüze 300 tane Üniversite öğrencisi kardeşimize 400 bin TL Burs Vermişiz. Bu başarı tüm Hacıahmet köylülerimizindir. Ayrıca İlköğretim ve lise öğrencisi kardeşlerimize de başarılarına göre para ve çeşitli hediyeler vermekteyiz. Heryıl düzenli olarak iftar programı düzenliyoruz, iftar programında başarılı öğrencilerimize ödül töreni düzenliyoruz. Derneğimizin bu başarısının en sırrı gönül esasına dayalı olarak yardım toplamaktayız. Köyümüzden patates.,fasülye, kabak ve çeşitli gıdalar geliyor onları satıyoruz derneğimize gelir oluyor. Maddi imkanı olanlarımızda zekatını, fitresini ve sadakasını veriyor. Artık HAKED den Burs alıp memur olan, görev alan ve çalışan kardeşlerimizde derneğimize destek oluyor. Derneğimizin kurucularından, başkanlarına yönetim kurullarında görev arkadaşlara canı gönülden teşekkür ederiz. Bu işin maaşı yok, bu iş gönül işi, en büyük hazzı da öğrencilerimizin başarısı.

En büyük yatırım eğitime yatırımdır.

Her köyümüzün bir derneği var, eğlence ve yemeklere harcadığınız paraları eğitime ayırın, gelin bir öğrencinizin elinden tutun. Her köy kendi öğrencisine destek olsa bu başarılır. Biz başladığımızda köyümüzden 8 üniversite öğrencisi vardı şu anda 40 tane var, 1 öğretmen vardı şimdi 25 tane, 2 tane doktor var ve çeşitli devlet kademesinde çalışanlar herhalde bu tesadüf değildir. Bu başarı öyküsünde en büyük destekçimiz eğitim gönüllüsü köylülerimiz.

HAKED yönetim kurulu adına başkan İrfan Topal

Yönetim kurulu Mustafa Uzun

Mehmet Demirci, Ali Topal, Muharrem İmamoğlu,Mehmet Balıoğlu,Ömer İmamoğlu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here