İmam Hatipler Haftası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde Kutlandı

0
258

13-17 Ekim İmam Hatipler Haftası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda coşkuyla kutlandı. Kur’an-i Kerim tilavetiyle başlayan programda okul müdürü Ahmet Deniz’in açış konuşmasından sonra imam hatip okullarının tarihçesi ve Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin tanıtımı sinevizyon ile anlatıldı. Öğrencilerin hazırlamış olduğu etkinlikler göz doldurdu. Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri arasında düzenlenen “İmam Hatipli Olmak” konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, İmam Hatipliler Derneği Başkanı Mustafa Eren, Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin Kurucu Müdürü Mehmet Işık, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zafer Göllü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, programın hazırlanmasında emeği geçen idareci ve öğretmenlere, görev alan öğrencilere teşekkür ederek şunları söyledi: “70 yıllık bir geçmişe sahip olan imam hatip okulları, 1951 yılından bugüne kadar sürekli kendini yeniledi ve geliştirdi. Anadolu imam hatip liselerinin kurulması ve okullarda yabancı dil eğitimi verilmesinin ardından 2014 yılında başlayan Program Çeşitliliği imam hatip okullarını birçok alanda gözde eğitim kurumları haline getirdi. Bu bağlamda bilim ve medeniyet tarihimizdeki öncülerin izini geleceğe taşımak isteyenler için Fen ve Sosyal Bilimler Programı, her alanda ülkemizin dünya ile iletişimini sağlamak için 9 farklı dilde Yabancı Dil Hazırlık Programı, millî teknoloji hamlesinde yer almak isteyen gençler için Teknoloji Programı uygulanıyor. Kültür ve sanat alanında zevk-i selim bireylerin yetişmesi için Mûsikî ile Geleneksel ve Çağdaş Görsel Sanatlar Programı, din hizmetleri alanını tercih edecekler için İlahiyat Odaklı Hafızlık Programı, ilgi duyduğu spor dalında yetişmek isteyen gençler için Spor Programı devam ediyor. Müslüman ülkeler arasında güçlü bağları kuracak neferlerin yetiştiği bir kardeşlik projesi olan Uluslararası İmam Hatip Okulları da bu çeşitlilikteki kurumlardan biri olarak eğitim hayatını sürdürüyor.” İmam Hatip Liselerinin başarı grafiğinin yükselişte olduğunu, son yıllarda elde ettikleri başarılarla sıkça adından söz ettirdiğini ifade eden Milli Eğitim Müdürü sözlerine şöyle devam etti: “Son dönemlerde imam hatip öğrencileri, LGS ve YKS sınavlarındaki başarıları, Tübitak yarışmaları ve Teknofest’te aldıkları derecelerle konuşuluyor.”

Program, kuruluşundan bugüne kadar imam hatip okullarının gelişiminde emeği geçenlerden ebediyete irtihal edenler rahmetle anılarak, hayatta olanlar şükranla yâd edilerek sona erdi

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here