İLKSAN’DA SÜRPRİZ YOK

0
530

Mevcut temsilci Nurdoğan Uzun, öğretmenlerden geçerli oy aldı.

 

İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) Mustafakemalpaşa Temsilciliği Seçimleri’nde kazanan Nurdoğan Uzun oldu.

2 meslektaşın yarıştığı seçimlerde 14 Eylül İlkokulu Sınıf Öğretmeni Nurdoğan Uzun 148,

Yunus Emre İlkokulu Sınıf Öğretmeni Mahmut Özdemir ise 87 oy aldı. 6 oyun boş, 1 oyun ise geçersiz sayıldığı seçimlerden galip ayrılan Uzun, üst üste 4. döneminde de İLKSAN Temsilcisi seçildi. İlkokul öğretmenlerinin konut, sağlık, doğum, ölüm ve öğretim gibi sorunlarına çözüm amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak özel kanunla kurulan ve tüzel kişiliğe sahip bir kamu kurumu olarak

78 yıldır faaliyetlerini sürdüren İLKSAN’IN 9. dönem Mustafakemalpaşa Temsilciliği Seçimleri, 19 Haziran 2021 Cumartesi günü saat 09.00-17.00 arasında Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi.

Seçimlerde, İLKSAN’a sunduğu teklifle 6 kritik hastalığı destek kapsamına aldıran, 3 dönem

İLKSAN’ın Mustafakemalpaşa Temsilcisi ve 2 dönemdir de Bursa delegesi olarak görev yapan 14 Eylül İlkokulu Sınıf Öğretmeni Nurdoğan Uzun ile ‘birikimler değerlendirilmiyor, hesaptan kaçınılıyor’ diyerek İLKSAN’da değişimin şart olduğunu söyleyen Yunus Emre İlkokulu Sınıf Öğretmeni Mahmut Özdemir yarıştı. 315 üyenin bulunduğu İLKSAN Kongresi, dostluk havasında geçti. 242 oyun kullanıldığı seçimlerde Uzun’a 148, Özdemir’e ise 87 oy çıktı. Seçimi kazanan Nurdoğan Uzun, 4. dönemine başlarken kongreye katılanlara teşekkür etti.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here