İLK MAÇ NİLÜFER’LE

0
439

BAL KURALARI ÇEKİLDİ, SEZON İKİ HAFTA SONRA BAŞLIYOR

 

Bu sezon Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) boy gösterecek olan temsilcimiz Mustafakemalpaşa Spor Belediye’nin rakipleri belli oldu.

Kırmızı Şimşekler, Zafer Spor, Yenişehir Belediye Spor, Gülbahçe Spor, Bursa Nilüfer 2021 Spor Kulübü ve İnegöl Kafkas Gençlik Spor ile grup birinciliği için mücadele verecek.

Paşa, ligin ilk maçında Bursa Nilüfer 2021 Spor Kulübü’nü kendi evinde misafir edecek.

2020-2021 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig’e 7 ve daha fazla takımla katılan illerin hangi grupta yer alacaklarının kuraları ve tüm grupların fikstür çekimi, geçtiğimiz Cuma günü saat 15.00’te İstanbul’da TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde yapıldı.

MAÇ TARİHİ ÖNZÜMÜZDEKİ GÜNLERDE AÇIKLANACAK

TFF’ninyoutube kanalından canlı yayınlanan kurada, 2020-2021 sezonu BAL grupları açıklandı.

  1. Grup’ta mücadele edecek olan Mustafakemalpaşa Spor Belediye’nin rakipleri Zafer Spor, Yenişehir Belediye Spor, Gülbahçe Spor, Bursa Nilüfer 2021 Spor Kulübü ve İnegöl Kafkas Gençlik Spor oldu.

Kırmızı-lacivertli takım, sezonun ilk maçında Bursa Nilüfer 2021 Spor Kulübü’nü Mustafakemalpaşa Stadı’nda konuk edecek. BAL karşılaşmaları 17 Nisan 2021 Cumartesi günü başlayacak.

Mustafakemalpaşa Spor Belediye’nin sezonun ilk maç programı, önümüzdeki günlerde belli olacak. Paşa, çift devreli lig usulüne göre oynanacak mücadelelerde Bursa Nilüfer 2021 Spor Kulübü ile sezon açılışında karşılaştıktan sonra 2. hafta İnegöl deplasmanına çıkacak.

9 BÖLGE BİRİNCİSİ TFF 3. LİG’E ÇIKACAK

Kovid-19 salgınının devam ettiği dikkate alınarak 4 ve daha fazla takımla temsil edilen illerin aynı gruplarda, 1, 2 ve 3’er takımla temsil edilen illerin de, birbirine yakın illerle eşleştirilmesi esasına

göre yapılan gruplandırma ile BAL’a katılan 266 takım, 9 ayrı bölgede, 4 takımlı 12, 5 takımlı 22 ve 6 takımlı 18 grupta olmak üzere toplam 52 grupta müsabakalarını oynayacak.

4 takımlı gruplar üç devreli lig usulüne göre, 5 ve 6 takımlı gruplar çift devreli lig usulüne göre oynanacak. Her grubun birincisi olan takım bölge birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazanırken, grupta en altta yer alan takım kendi ilinin yerel ligine dönüş yapacak.

Bölge birinciliğine katılma hakkı kazanan 52 takım, 5 takımlı 2 ve 6 takımlı 7 grup olmak üzere toplam 9 tarafsız grup merkezinde bölge birinciliği müsabakalarını oynayacaklar. 9 bölge birincisi TFF 3. Lig’e çıkma hakkı kazanacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here