İLÇEMİZ BARIŞ MAHALLESİNE YENİ İLKOKUL

0
72

Mustafakemalpaşa Barış Mahallesi’nde Eğitim Altyapısını güçlendirme projesi kapsamında yaklaşık bir buçuk yıl önce başlanan 24 derslikli Temel Eğitim II.Kademe (Ortaokul) formatında yapılan okulumuz geçici kabulü yapılarak 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında hizmet vermeye başlamıştır.

Okul  24 derslikli olup ayrıca bünyesinde laboratuar, spor salonu, resim ve müzik atölyeleri, mescit, kütüphane ve çok amaçlı salon bulunmaktadır. Ortaokul formatında yapılması sebebi ile yeni yapılan bu okulumuzda “Şehit Hikmet Aktaş Ortaokulu eğitim-öğretime devam edecektir. Şehit Hikmet Aktaş Ortaokulu’nun boşalttığı 24 derslikli okul binamız ise; 2021-2022 eğitim öğretim yılı itibari yeni açılan “Cahit Zarifoğlu İlkokulu” olarak devam edecektir. Böylece ilçemizde 24 derslikli bir ilkokul eğitim öğretime başlamış bulunmaktadır. Yeni açılan Cahit Zarifoğlu İlkokulu aynı zamanda Yunus Emre İlkokulu’nun ikili eğitimden tekli eğitime geçmesinde katkı sağlayacaktır.

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Efe kurumlara Yeni açılan okulumuzun ve hizmete giren binamızın ilçemize hayırlı olmasını diledi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here