HES’Lİ HAYAT

0
405

Mustafakemalpaşa’da korona virüs tedbirleri kapsamında Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması başladı.

Bursa Valiliği Hıfzıssıhha Kurulu‘nca korona virüs tedbirleri kapsamında 22 Mart Pazartesi gününden itibaren Bursa genelinde bütün kamu kurum ve kuruluşları ile kuaför, kahvehane, spor salonu, hamam gibi yerlere girişte HES kodu mecburiyeti getirildi.

Tedbirler kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşlar içinde şehir içinde seyahat kısıtlaması kararı alındı.

Kontrollü normalleşme dönemi sonrası artan vakaların önüne geçmek için Bursa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu’nca yeni tedbirler alındı.

Alınan tedbirler kapsamında 22 Mart Pazartesi gününden itibaren Bursa genelinde, tüm kamu kurum ve kuruluşları ile kuaför, kahvehane, spor salonu, hamam gibi yerlere girişte HES kodu mecburiyeti yürürlüğe girdi.

Mustafakemalpaşa’da başlayan uygulamada işyerlerine gelen müşterilere önce HES kodu soruluyor.

İşletme sahipleri, müşterilere verilen kodla HES uygulamasına girerekkişinin riskli olup olmadığını kontrol ettikten sonra içeri alıyor.

İşletme sahipleri uygulamanın önemli olduğunu belirterek; “ Standartların belirlenmesinin ardından denetimli bir şekilde müşterilerimizi kabul ediyoruz. Kişi riskli değilse içeri alıyoruz. HES uygulaması yetkililere yardımcı oluyor. Sağlığımız her şeyden değerli” diye konuştu.

Müşteriler ise pandemi sürecinde tekrar vakaların arttığını belirterek kurallar uymanın herkes için sorumluluk olduğuna dikkat çekti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here