Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezinden Tübitak’ta Bir Başarı Daha

0
368

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından Ortaokul öğrenimine devam eden öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında araştırma yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen 13. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri  Araştırma Projeleri Yarışmasında Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi Matematik Öğretmeni Mehmet Oruç danışmanlığında Genel Yetenek Alanı öğrencisi Efe Pazarcıklı’nın hazırladığı “Efe Sayıları” 26 Nisan 2019 tarihinde Elazığ’da yapılan Türkiye Finalinde “Türkiye Birincisi” olmuştu. 

2021 yılında ise, Ortaokul Öğrencı̇lerı̇ Araştırma Projeleri̇ Yarışması’nda Matematik Ana alanı Algoritma/Mantıksal Tasarım Tematik Alanında Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi Matematik Öğretmeni Mehmet Oruç danışmanlığında Genel Yetenek Alanı öğrencisi Deniz Demirtaş “Sezar’a Rakip Olmak” projesi ile Bursa Bölgesi finallerine katılmaya hak kazandı.

Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Halit Ersöz, Matematik Öğretmeni Mehmet Oruç ve Deniz Demirtaş’ı makamında kabul ederek proje hakkında bilgi aldı. İlçemizi, Bursa bölge finallerinde temsil edeceğiniz için başta öğrencimiz Deniz Demirtaş’ı Danışman öğretmen Mehmet Oruç ve  Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Halit Ersöz’ü  tebrik etti. Eğitimdeki önemli hedeflerimizden birisi de araştıran ve araştırdığı çalışmaları projeleştiren bireyler yetiştirmektir, Deniz Demirtaş’ın Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi’nde yeni projeler üreteceğine ve gelecek yıllarda da bu başarının devam edeceğine inanıyorum dedi. Bursa Bölge Finalleri yarışmasında da başarılar diledi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here