HAMZABEY BİLİM VE SANAT MERKEZİ’NDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK

0
555

2019-nCoV” adlı yeni koronavirüs salgını nedeni ile kontrol tedbirleri doğrultusunda Millî Eğitim Bakanlığı’mıza bağlı okul ve kurumlar tarafından bu bağlamda önlemler alınmakta ve söz konusu salgınla mücadele sürecinde birçok faaliyet yürütülmektedir. Bu süreçte okul ve kurumlar salgınla mücadeleye üretimleri ile destek olmaktadır.

Bu kapsamda Mustafakemalpaşa İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü desteği ve öncülüğünde Mustafakemalpaşa Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM), ülkemizdeki tüm BİLSEM’lerle birlikte salgınla mücadeleye katkıda bulunmak ve sağlık çalışanlarına destek olmak amacıyla, yüz koruma siperi tıbbi malzemesi üretimi gerçekleştirdi.

Mustafakemalpaşa Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi’nde bulunan 3-D yazıcı ile Otuz (30) adet Yüz Koruma Siperi üretildi. Otuz (30)  adet yüz koruma siperi, bu mücadele sürecinde büyük bir özveri ile çalışan T.C. Sağlık Bakanlığı ve ilgili birimlerine ücretsiz olarak iletilmek üzere, Mustafakemalpaşa İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Efe ve Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi Halit Ersöz tarafından Mustafakemalpaşa İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fehime Esra Asutay’a teslim edildi.

Mustafakemalpaşa İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Efe bu süreçte Millî Eğitim Müdürlüğü olarak elimizden gelen her türlü desteği vermeye çalışıyoruz ve bu desteğimizi arttırarak devam ettireceğiz dedi.

Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi Halit Ersöz bir adet yüz koruma siperinin 3-D yazıcıda üretilmesi yaklaşık 2,5-3 saat sürüyor. Kapasiteyi arttırmak için çalışıyoruz dedi.

Mustafakemalpaşa İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fehime Esra Asutay Mustafakemalpaşa sağlık çalışanları adına hepinize teşekkür ediyorum diyerek, hep birlikte inşallah bugünleri de atlatacağız dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here