Halk Eğitim Merkezi (HEM) Yeni Binasında

0
376

Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bir süre önce Mustafakemalpaşa’da kurulacağını açıkladığı E-Sınav Merkezi için HEM’de çalışmalar yürütülüyor.

Mustafakemalpaşa İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitim Merkezi (HEM), yeni binasında hizmet vermeye başladı.

Hamidiye Mahallesi Rauf Denktaş Caddesi No:17/2 adresine taşınan HEM’in yeni merkez binası 5 katlı olarak inşa edildi. İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitim Merkezi’nin Mustafakemalpaşa’nın birçok alanda kurs ve eğitim ihtiyacını karşılayacak olan yeni binadaki faaliyetlerine 11 Ekim tarihi itibariyle başladığı bildirildi.

E-SINAV MERKEZİ HEM’DE

HEM faaliyetlerine uygun olarak yenilenen binada; 5 idare odası, 1 danışma, 14 el sanatları atölyesi, 1 resim atölyesi, 1 giyim (dikiş) atölyesi, 1 seramik ve çini atölyesi,1 müzik sınıfı, 2 derslik, 1 bilgisayar sınıfı ve 1 anasınıfı yer alıyor. Yeni binanın çatı katında ise 1 konferans salonu bulunuyor. Mustafakemalpaşa’da yakın zamanda faaliyete girecek olan E-Sınav Merkezi içinse buradaki yapım çalışmaları devam ediyor.

Yeni bina, merkez olarak faaliyetlere devam edecek ve Halk Eğitimi Merkezi idari ve Açık Öğretim Ortaokulu/Lisesi iş ve işlemleri buradan yapılacak. Ayrıca Halk Eğitimi Merkezi’ne ait olan ve Hamzabey Mahallesi Özuzun Sokak No:19 adresinde yer alan eski binada ise yenileme ve deprem güçlendirme çalışmaları tamamlandı. Burada ise 1 bilgisayar sınıfı, 1 giyim atölyesi ve 6 el sanatları atölyesiyle kurs faaliyetleri yürütülecek.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here