Güreşçiler Kırkpınar’da Boy Gösterecek

0
820

Mustafakemalpaşa,spor Belediye Güreş Takımı, bu yıl 660.’sı yapılacak Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi dualarla Edirne’ye uğurlandı.

12 kişilik sporcu kafilesi, 3 gün sürecek tarihi güreşlerde er meydanın da madalya arayacak.

Ata sporu yağlı güreşte başarılı ve iddialı sporcular yetiştirmek için uzun süredir çalışmalarını sürdüren Mustafakemalpaşa,spor Belediye Güreş Takımı, Türkiye’nin en büyük er meydanı olan Edirne Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde boy gösterecek.

Recep Yenioğlu, Enes Kaya, Okan Yavaş ve Galip Demir antrenörlüğündegüreşlere hazırlanan 12 kişilik sporcu kafilesi,  Belediye Başkan Yardımcıları Ercan Leblebici ve Ersin Ekici, MHP Başkanı Ahmet Beygirci ile Genlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Hasan Atabey’in de katıldığı özel bir törenle Edirne’ye uğurlandı.

9 Temmuz Cuma günü (bugün) Sarayiçi’ndeki Kırkpınar Er Meydanı’nda minik boy pehlivanların çayıra çıkışıyla başlayacak güreşlere 3 bine yakın pehlivan katılacak.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde pehlivanlar; minik 1, minik 2, minik 3, teşvik, tozkoparan, ayak, deste küçük boy, deste orta boy, deste büyük boy, küçük orta küçük boy, küçük orta büyük boy, büyük orta, başaltı ve baş kategorilerinde mücadele verecek.

Seyircisiz olarak gerçekleştirilecek 660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, 11 Temmuz Pazar günü başpehlivanın belirlendiği güreşle son bulacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here