Gülen bir yüz için bizde varız’

0
475

Mustafakemalpaşa’da sosyal dayanışma ve yardımlaşmaya katkı veren mahalle derneklerine bir yenisi daha eklendi.

Akar Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Başkan Günnur Manav öncülüğünde faaliyetlerine başladı. 5’i yönetim, 3’ü denetim kurulu olmak üzere toplam 16 üye ile çalışmalarına başlayan Akar Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, özellikle ev hanımlarının bütçelerine katkı verecek.

Dernek Başkanı Günnur Manav yaptığı açıklamada; “ Mahallemizde ve ilçemizde gerçek ihtiyaç sahiplerini yerinde tespit edip elimizden geldiği kadar onlara destek olacağız. Bu yolda yardım severlerin katkıları bizler için çok önemli. Her şeyi belediye veya devletten beklemek olmaz. Yardım yapmak isteyen gönüllüler bizlere ulaşabilir. Dernek olarak bizler bu yardımlara aracı olacağız.

Ayrıca gençlerimize ve ev hanımlarımıza da katkı sunmayı istiyoruz. Kadınlarımızın evlerinde yaptıkları el işlerinin satışını sağlayarak, ev bütçelerine destek olacağız. Gençlerimiz için ise sosyal faaliyetler yaparak onları kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

Kongrede 42 oy alarak Akar Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanlığı’na seçilen Günnur Manav’ın yönetiminde şu isimler bulunuyor;

Asil: Melek Mavili Tuncer, Ömürlü Akbaş, Nermin Açıkgöz, Erdem Karan, Nefaret Kurtulan, Arzu Gülyağcı, Gülşen Çukur. 

Yedek: Eray Altıntaş, Şerif Kolay, Muhteber Din, Serap Aydın, Mert Yalın, Nurdan Turgut, Muradiye Erenler.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here