Gökyüzü Renkli Görüntülere Sahne Oldu

0
675

Türkiyede düzenlenen Havacılık Festivalleri içerisinde önemli bir yere sahip olan ve bu yıl 10. su düzenlenerek, Türkiye,nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan, Mustafakemalpaşa Havacılık ve Turizm festivali 31 Ağustos Cumartesi ve 1 Eylül Pazar günleri gerçekleştirildi.

Hava koşullarının tüm gün uçuşa elvermemesine rağmen, festivale Türkiye,nin çeşitli illerinden yaklaşık 100 yamaç paraşütü sporcusu katıldı. Cuma gününden itibaren ilçeye gelmeye başlayan Yamaç Paraşütü Pilotları, Cumartesi günü sabah erken saatlerden öğlene dek gökyüzüyle buluştular. Tümbüldek Kaplıcalarında yenilen öğlen yemeğinden sonra, sporcular Suuçtu şelalesini gezerek, serin havanın tadını çıkardılar.

Cumartesi gecesi iniş alanında yakılan ateşin etrafında eğlenen sporcular, Pazar sabahı erkenden yine gökyüzündeydiler. İkili (Tandem) atlayışlarında sıkça yapıldığı festival boyunca, Mustafakemalpaşalılarda tecrübeli pilotlar eşliğinde uçmanın keyfini yaşadılar.

Özellikle Pazar günü, günü birliğine uçmaya gelen pilotlarda festivale renk katınca, gökyüzü renkli görüntülere sahne oldu.

Her Yıl festivale gelen Türkiye,nin en yaşlı yamaç paraşütçülerinden biri olan Haluk Çağlıoğlu, geçirdiği bir kaza yüzünden kalça ve ayak kırığına rağmen bu senede festivale koltuk değnekleriyle gelerek, 10. Mustafakemalpaşa Havacılık ve Turizm Festivaline renk kattı.

Festival sonunda ilçeden ayrılan sporcular, 10. Mustafakemalpaşa Havacılık ve Turizm Festivalinin, Türkiye,nin en keyifli ve  organizasyonu en  güzel festivali olduğunu belirterek, festivalde emeği olan herkese teşekkürlerini sunup, 11. Festivalde buluşmak üzere sözleştiler.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here