GEMLİK BELEDİYESİ EKİPLERİ GÖREV BAŞINDA

0
557

Gemlik Belediyesi tüm ekipleriyle virüse karşı mücadelesini tüm ekipleriyle sürdürüyor.

Gemlik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri caddeleri dezenfekte ederken, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise bankları ve çocuk parklarını dezenfekte ediyor. Zabıta Müdürlüğü ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri ise yaşlı vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gideriyor.

Ana caddeler yıkandı

Gemlik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Gemlik’in sokaklarında yıkama çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Dedetürk koordinesinde çalışmalarını gerçekleştiren ekipler, çalışmaların aralıksız devam edeceğinin altını çizdi.

Hafta sonu park ve bank mesaisi

Gemlik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise hafta sonu mesaisini parkları ve ilçe genelinde bulunan bankları dezenfekte ederek geçirdi. Dezenfekte çalışmaların sonucu 30 çocuk parkı ve ilçe genelindeki bankları dezenfekte eden ekipler, vatandaşın yoğun olduğu bu bölgelerde çalışma sıklığını arttıracaklarını da ifade ettiler.

Risk grubu risklerden uzak tutuluyor

65 yaş üstü vatandaşlara uygulanan dışarı çıkma kısıtlaması kararının alınmasıyla beraber harekete geçen Gemlik Kaymakamlığı, Gemlik Belediyesi, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri vatandaşların ihtiyaçların giderilmesi noktasında ortak çalışmalarını gerçekleştiriyorlar. Gemlik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri ihtiyaçlarını bildiren risk grubundaki vatandaşların bu risklerden uzak kalmasını sağlıyor.

Başkan Sertaslan, “Zor günleri el birliğiyle aşacağız”

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Türkiye’nin ve dünyanın sağlık açısından zor günlerden geçtiğini ifade ederken, bu zor günleri el birliğiyle aşacaklarını vurguladı. Koronavirüsünün yayılmasını önlemek için en az iki hafta boyunca çok önemli işlerin dışında evden çıkılmaması gerektiğini belirten Başkan Sertaslan, “ Tüm kamu kurum ve kuruluşları ile STK’lar görev başında, vatandaşlarımıza düşen görev ise yetkilileri dinleyerek virüsün bulaşmaması için gerekli önlemleri almak” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here