Geçmişin değerleri bugüne taşınıyor

0
290

Mustafakemalpaşa Anaokulu tarafından yürütülen ‘Birlikte Daha Güçlüyüz’ adlı eTwinnning projesi farklı etkinliklere sürüyor.

Kardeş ülke Azerbaycan’daki okullarında paydaşlarından olduğu proje de son olarak kültürel etkinlikler kapsamında yöresel kıyafetler tanıtılarak, geçmişin değerleri bugüne taşındı.

Okul Müdürü Adil Esas’ın desteği ile Müdür Yardımcısı Cemile Muslu ve Orhangazi 125.Yıl Anaokulu Müdür Yardımcısı Nurdoğan Çevik ile kuruculuğunu yaptığı ‘Birlikte Daha Güçlüyüz’ eTwinning projesinde, Şubat ve Mart ayı çalışmaları çerçevesinde tüm ortakların katılımı ile yöresel kıyafetler tanıtıldı. Farklı şehirlerden ve Azerbaycan’dan da katılımın sağlandığı renkli etkinlikte, öğrencilerin giydiği yöresel giysiler büyük ilgi gördü.

Her ay farklı etkinliklerle devam edecek proje ile geçmişin değerlerinin bugüne taşınarak öğrenciler aracılığıyla tanıtılması ve sahiplenilmesi hedefleniyor. Proje ortağı şehirler ve öğretmenler ise şöyle sıralandı; Ankara (Beyhan Güzel, Yücel Bozkurt), Azerbaycan (Sanubar Gasimova, Aida Alakbarova), Batman (Uğur Kafalı), Balıkesir (Ayşegül Deniz), Burdur (Figen Çalışkan Bütün ), Bursa (Cemile Muslu, Selin Kutlu, Nurdoğan Çevik ), Kütahya (Gülay Tonga ), Kocaeli (Münevver Sümer), İzmir (Ayşegül Aytemir).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here