EYGÖNÜL’DEN İLK KONGRE

0
656

Bir kaç gönüllünün öğrencilere destek olmak amacıyla kurdukları dernek, her geçen gün büyüyor.

Mustafakemalpaşa’da muhtaç kişi ve ailelere yardım etmek, başarılı veya ihtiyaç sahibi çocuklara, öğrencilere ve ailelerine karşılıksız olarak nakdi veya ayni yardımlarda bulunmak amacı ile kurulan Eğitim ve Yardım Gönüllüleri Derneği (EYGÖNÜL) ilk olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi.

EYGÖNÜL’ün Kurucu Başkanı İsmail Aguş, bugüne kadar yaklaşık 250 aileye ve öğrenciye gıda, giyecek, eşya ve kırtasiye gibi yardımlar yaptıklarını söylerken halen 14 üniversite öğrencisine de yılda 12 ay kesintisiz olmak kaydı ile burs verdiklerini söyledi.

Kurucu başkanlığını İsmail Aguş’ un yaptığı, kurucu yönetim kurulu üyeliklerinde ise Sabri Özderici, Erdem Yalçın, Eftal Çeki, Ümit Yenici, İsa Söğüt ve Çetin Poyrazlar’ın yer aldığı Mustafakemalpaşa Eğitim ve Yardım Gönüllüleri Derneği (EYGÖNÜL) ilk olağan kongresini yaptı.

2020 yılı Mart ayında faaliyetlerine başlayan derneğin ilk kongresi Etibank Parkı Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Divan başkanlığına Ahmet Şentürk’ün seçildiği kongrede divan üyelikleri ise Gürkan Esen ve Mehmet Çelebioğlu’ndan oluştu.

‘BURS SAYISINI 20 ÖĞRENCİYE ÇIKARACAĞIZ’

Şehitler için bir dakikalık saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşı okunmasının ardından söz alan EYGÖNÜL’ün Kurucu Başkanı İsmail Aguş, ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim desteği vermek için birkaç arkadaş ile çıktıkları yolda bugüne kadar birçok kişinin desteğini gördüklerini belirtti.

Aguş; “ Faaliyetlerimiz gün geçtikçe daha çok kişi tarafından benimsendi. Katılımcı sayılarının artması nedeniyle derneğimizi kurduk. Bugüne kadar yaklaşık 250 aileye ve öğrenciye gıda, giyecek, eşya ve kırtasiye gibi yardımlar yaptık. Halen 14 üniversite öğrencimize yılda 12 ay kesintisiz olmak kaydı ile burs veriyoruz.  Hedefimiz, en kısa sürede burs verdiğimiz öğrenci sayısını en az 20’ye çıkartmak olacak. Derneğimizin asıl amacı eğitim destekleri olmasına karşın yaşanılan pandemi nedeniyle de birçok hemşehrimizin yaşadığı mağduriyet karşısında kayıtsız kalmadık. Mağdur kişilere ve diğer ihtiyaç sahiplerine biraz olsun destek verebilmek adına erzak yardımları yaptık” dedi.

YÖNETİM BELİRLENDİ

Kongrede daha sonra faaliyet raporu okunarak kurucu yönetim kurulu oy birliği ile ibra edildi.

Derneğin aylık aidatları genel kurul üyeleri tarafından belirlendikten sonra dernek organlarının seçimine geçildi. Yapılan seçim neticesinde EYGÖNÜL’ün yönetim kurulu üyeliklerine; İsmail Aguş, Ahmet Şentürk, Ali Kuyumcu, Halim Yavuz, Ümit Yenici, Ahmet Güler, Haşim Yoldaş, Mehmet Çelebioğlu, Suat Buldu ve S. Caner Serbestsoy seçildi.

İlker Turhan, Ceyhun Doğan Küçükçil ve Erdem Yalçın’ın denetim kurulu üyeliği görevine getirildikleri derneğin denetim kurulu yedek üyeliklerine de Bilgin Goşkun, Gönül Çim ve Emine Şahin seçildi. Seçimin ardından söz alan dernek üyeleri, üye sayısının arttırılması gibi çeşitli konularda görüşlerini dile getirdi.

Kurucu Başkan İsmail Aguş ve Divan Başkanı Ahmet Şentürk, katılımlarından ve verdikleri destekten dolayı genel kurul üyelerine teşekkür ederek, dernek organlarına seçilen üyelere başarılar diledi.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here