eTWİNNİNG ÖDÜL TÖRENİ

0
443

eTWİNNİNG ÖDÜL TÖRENİ MURADİYE MTAL’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (UDS) tarafından yürütülmekte olan eTwinning Projeleri Ulusal, Avrupa Kalite Etiketleri ve eTwinning Okul Etiketleri Ödül Töreni, 31 Ekim 2019 Perşembe günü Muradiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Törene İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Milli Eğitim Şube Müdürü Müştak Gencer, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Kadir Yıkılmaz, Hacı Ongun, İl eTwinning Koordinatörü Feride Başak Başar’ın yanı sıra okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. Dünya şartlarında insanların kendilerini dengelemesinin en temel özelliğinin çevreyi ve dünyayı tanımak olduğunu ifade eden Sabahattin Dülger; “Dünya’yı tanıyınca kendimizi daha iyi tanıyoruz. eTwinning Avrupa’nın her ülkesinden bu mesleği yürüten yaklaşık 600 bine yakın öğretmenin iletişim ve paylaşım portalı. Portal, dijital anlamda gelişim ve dil gelişiminin yanı sıra dünyayı tanıma ve fikir sahibi olma noktasında bir gelişim imkânı sunuyor. Önümüzdeki yıl için yine bir hedef koyduk ona ulaşma gayreti içinde olacağız. eTwinning, hayallerimizin gelişmesine fırsat sağlıyor. 2023 Türkiye’si,  2053 ve 2071 Türkiye’si nasıl olacak sorusunun cevabı çok basit. Öğretmenlerin hayalleri kadar olacak.”  dedi.

2018-2019 yılında ilçemizden eTwinning portalında değişik kategoride ödül kazanan okul ve öğretmenler aşağıdaki listede verilmiştir.

eTWİNNİNG LEVHA ÖDÜLÜ KAZANAN OKULLARIMIZ

 

1-14 Eylül İlkokulu Ulusal  2018, 2-Ovaazatlı İlkokulu   Avrupa 2018

eTWİNNİNG PAKETİ ALMAYA HAK KAZANAN OKULLAR

 

1-Ovaazatlı İlkokulu, 2-Nilüfer Hatun Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi

eTWİNNİNG PROJELERİYLE SERTİFİKA KAZANAN ÖĞRETMENLER, Ezel TUNA   14 Eylül İlkokulu

2-Kardelen İKİZCELİ    Ovaazatlı İlkokulu

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here