ELÜS’te limit arttırımı

0
666

Mustafakemalpaşa Ticaret Borsası Başkanı Sadettin Akkoyunlu, Elektonik Ürün Senedi (ELÜS) piyasasında limit miktarlarının arttırıldığını açıkladı.

Yatırımcılardan gelen talepler doğrultusunda alınan TÜRİB kararını duyuran Akkoyunlu; “

ELÜS piyasasında işlem gören tüm ELÜS türleri için normal seansta limit fiyatlı emir olarak bir seferde iletilebilecek azami emir miktarında değişikliğe gidilmiştir. Buna göre; tüm ELÜS türleri için limit fiyatlı emirlerde, bir seferde girilebilecek azami emir miktarı 100.000 kg’ den 200.000 kg’ye çıkarılmıştır. Değişiklik 1 Mart 2021 tarihli seanstan itibaren geçerlidir” dedi.

Başkan Sadettin Akkoyunlu, Mustafakemalpaşa Ticaret Borsası’nın Türkiye Ürün İhtisas Borsası’nın (TÜRİB) acentesi olduğunu belirterek şunları söyledi; “ Üyelerimiz, çiftçilerimiz ve yatırımcılarımız elektronik ortamda ürün alım satımı yapabilmektedirler. Daha çok hububat öncelikli buğday, arpa, mısır gibi tarım ürünlerini alınıp satılabilmekte, bunun yanında çifçilerimiz lisanslı depolarda ürünlerini muhafa edebilmektedirler. Tüm yatırımcılar borsamız acenteliği üzerinden TÜRİB’e kolayca kayıt olabilmektedirler. Tarım ürünleri alım satımı, lisanslı depolarca ürünlerin korunması ve depolanması, fiziki olarak ürün tedariği   ayrıca yatırımcılara da yeni bir yatırım aracı olarak hizmet sunulmaktadır.”

YENİ GELİR KAPISI

TÜRİB sayesinde Türkiye’nin yeni bir yatırım aracına kavuştuğunu kaydeden Akkoyunlu; “ TÜRİB ile yeni bir gelir kapısı, kaliteli ürün garantisi yani kısacası yeni bir çağ açılmıştır. Tüccarlarımızda TÜRİB’e yoğun ilgi göstermektedir. Yatırımcılarımızdan gelen yeni talepler dikkate alınarak borsamız  ELÜS piyasasında işlem gören tüm ELÜS türleri için normal seansta limit fiyatlı emir olarak bir seferde iletilebilecek azami (maksimum) emir miktarında değişikliğe gidilmiştir. Buna göre, tüm ELÜS türleri için limit fiyatlı emirlerde, bir seferde girilebilecek azami (maksimum) emir miktarı 100.000 kg’den 200.000 kg’ye çıkarılmıştır. İlçemize, üyelerimize, çiftçilerimize ve yatırımcılarımıza en iyi hizmeti sunma konusunda çalışmalarını sürdüren borsamız da yeni yatırımlar yaparak TÜRİB’in sayılı şirket ortaklarından biri olmuştur” dedi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here