Eğitim öğretim yılı birinci dönemi Lalaşahinpaşa Ortaokulunda yapılan karne töreni ile sona erdi.

0
620

2019/2020 Eğitim öğretim yılı birinci dönemi 17/01/2020 Tarihinde İlçemiz Lalaşahinpaşa Ortaokulunda yapılan karne töreni ile sona ermiştir.   Törene Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mehmet Zeki KOÇBERBER, Belediye Başkan Yardımcısı Erol PEKTEZ, Milli Eğitim Müdürü Mustafa EFE, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Veliler ve öğrenciler katılmıştır. Sınıflarda yapılan karne dağıtımının ardından okulun çok amaçlı salonundaki törene geçilmiştir.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe bir konuşma yaptı.

Konuşmasında “2019-2020 Eğitim Öğretim yılının 1. Dönemini verimli ve sıkıntısız bir şekilde tamamlamış bulunuyoruz. Yoğun geçen  bir eğitim öğretim döneminden sonra, yarıyıl tatiline girmiş bulunuyoruz.

Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda öğrencilerimize tatil döneminde herhangi bir ödev vermiyoruz. Öğrencilerimiz tatillerini sosyal kültürel ve sportif etkinliklerle değerlendirmelerini  istiyoruz. Ayrıca bakanlığımızın hazırladığı ve öğretmenlerinizin de sizlere karnelerinizin yanında vermiş oldukları  broşürlerler var. Bu broşürlerde kendi yaş gruplarınıza göre güncel hayattan bir takım görevler var, bunları mutlaka inceleyip görevlerimizi yerine getirelim ” dedi ve sözlerine şu şekilde devam etti;

Kıymetli veliler.

Öğrencilerimizin değeri karnelere sığmayacak kadar kıymetlidir. Öğrencilerimizin başarısını kutlamak gerekir ancak düşük notlardan dolayı da öğrencilerimizi yermemeliyiz.

Sevgili Öğrenciler.

‘’Sabırsızlıkla beklediğiniz karnelerinizi alıyorsunuz. Her birinizi gayretlerinizden ve başarılarınızdan dolayı kutluyorum. Sonuç ne olursa olsun, hayata dair umudunuzu, cesaretiniz, başarıya olan inancınızı hiç yitirmeyin’’. dedi ve tüm eğitim camiasının sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmesini diliyorum,dedi.Tören okulda sosyal, sportif, kültürel dallarda derece yapan öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve İstiklal Marşının okunmasıyla sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here