Duyarsız Ziyaretçilerden Suuçtu’ya Büyük Ayıp

0
724

Adem Tunçer/İHA

 

Mustafakemalpaşa’nın en önemli doğal güzelliklerinden biri olan Suuçtu Şelalesi ve Tabiat parkı, duyarsız ve bilinçsiz vatandaşlarca atılan çöplerle katlediliyor.

İlçe merkezine 18 kilometre mesafede bulunan ve yıl içerisinde binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Suçtu Şelalesi ve Tabiat Parkının doğal güzelliği, duyarsız ve bilinçsiz kişilerce adeta katlediliyor. 38 metre yükseklikten dökülen şelalesi ile sadece ilçenin değil, Bursa’nın ve Marmara bölgesinin de gözbebeği olan doğa parkı, çevreye atılan alkol şişeleri, naylon poşetler, plastik şişe ve atıkların yanı sıra yiyecek artıkları ve teneke kutularla  kirletiliyor. Doğal park alanı içerisinde çok sayıda çöp konteynırı olmasına rağmen, duyarsız vatandaşlar, atıklarını çevreye bırakınca ortaya istenmeyen görüntüler çıkıyor.

“BU DUYARSIZLIK SONA ERSİN”

Bölgeyi gezip görmeye giden ve bu doğal güzellikten faydalanmak isteyen bazı duyarlı vatandaş, karşılaştıkları çöp öbekleri karşısında şaşkına döndü. Belediye personelinin alanda yaptığı temizlik çalışmalarına duyarlı vatandaşlarda zaman zaman destek veriyor. Çöpleri toplayan personel ve bazı vatandaşlar, yaşanan büyük ayıp ile ilgili olarak yaptıkları açıklamada, “Bu tür doğal güzellikleri gelecek nesillerimiz için korumamız gerek. Doğayı ve kendilerini düşünmüyorlarsa çocuklarını düşünsünler. Çöpleri bir poşete koyup çöp konteynerlerine atmak ne kadar zor olabilir” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here