DOĞAYA AYAK İZİNDEN BAŞKA ŞEY BIRAKMA, FOTOĞRAFTAN BAŞKA BİR ŞEY ALMA!

0
1671

Adem Tumçer/İHA

 

YALOVALI DOĞASEVERLER CUMHURİYETİN 96. YILI ANISINA ÇATALDAĞA ZİRVE YAPTI.

Yalova’da bulunan Doğanın Ezgisi gezi ve aktivite grubu 328.inci aktivitesini Mustafakemalpaşa,lı doğa gönüllüsü, mağaracı ve dağcı Alim Ölmez rehberliğinde ”CUMHURİYET BAYRAMI, ÇATALDAĞ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ” olarak Mustafakemalpaşa,da gerçekleştirdi.

27 ekim 2019 günü Mustafakemalpaşa da buluşan44 kişilik Doğanın Ezgisi grubu, İlçemiz esnaflarından Kafkas Simit işletmesi sahibi Şenol Hot un meşhur kalpli simitleri ve çay ikramının ardından araçlarla Çataldağa doğru yola çıktılar.

Kepsut Serçeören köyü Oyuk tepe mevkiinden başlayan yürüyüş etkinliği, 1320 mt. Rakımda bulunan Çobande zirvesinde günün anlam ve önemine binaen yapılan konuşmaların ardından eşsiz manzaranın tadını doyasıya çıkarıp toplu fotoğraf çektirdiler.

Ardından zorlu bir iniş ve çıkış ile 1290 metre rakımlı Çataldağ (Gemikaya) ve sonrasında da sonbarın etkisi ile rengarenk olan çataldağ ormanlarından Suuçtu Alabalık tesislerine kadar 18 km lik yürüyüş yaptılar.

Alabalık tesislerinde yenilen yemeğin ardından Dırakman tatlıcılığın ikramı olan Mustafakemalpaşa tatlısını da tattılar.

Doğa severler Mustafakemalpaşa’nın ormanlarına hayran kaldıklarını belirttiler.

Doğanın Ezgisi grup lideri Yaşar Aydın , “Mustafa Kemal Paşa’nın tanıtımı için özel çaba sarfeden ve bu anlamlı yürüyüşte bizlere rehberlik yapan Alim Ölmez beye, simit, tatlı ikramı için Kafkas Simit’e ve Dırakman Unlu Mamüller İşletmesine 44 kişilik katılım ile bu güzel günün anlamına yakışır şekilde bir araya geldiğimiz tüm arkadaşlarımıza tekrar teşekkür ederiz. Mustafakemalpaşa da eko-turizm açısından değerlendirilebilecek daha çok yer olduğunu öğrendik. Tekrar gelmek için yeni etkinlikler yapacağız.”

Alim ÖLMEZ; doğa yürüyüşü yapan grupların sayısının her geçen gün arttığını ve doğa yürüyüşçülerinin sayısının artmasının ormanlarımızın korunması ve çevre bilincinin oluşturulması açısından açısından önemli olduğunu belirtti.

Son söz olarak ; Doğaya  Ayak İzinden Başka Şey Bırakma, Fotoğraftan Başka Bir Şey Alma dediler

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here