DOĞASEVERLER ÇATALDAĞ’DA BULUŞTU

0
581

Mustafakemalpaşa Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nün günübirlik düzenlediği Çataldağ Doğa Yürüyüşü, renkli görüntülere sahne oldu.

Mustafakemalpaşa, Susurluk, Kepsut üçgeninde bulunan ve sonbaharın gelmesiyle birlikte ziyaretçilerine eşsiz bir manzara sunan 1.336 metre yüksekliğindeki Çataldağ, pandemi sürecinin yaşandığı bugünlerde doğa yürüyüşçüleri ve kampçıların akınına uğruyor.

Mustafakemalpaşa’nın güney batısında bulunan Çataldağ, son olarak Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nün etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Trekking etkinliği kapsamında bu yıl 12.’si düzenlenen Çataldağ Doğa Yürüyüşü’ne 7’den 70’e 50 doğasever katıldı. En küçük doğasever Türkay Günhan (7)  ve en yaşlı doğasever, emekli öğretmen İsmail Öztaşkın’da (67) etkinlikte yer alarak yürüyüşe renk kattı.

Mustafakemalpaşa Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı İbrahim Kamburoğlu, kayın ağırlıklı olmakla beraber meşe, gürgen kısmen de çam ağaçlarından oluşan bölgeyi farklı grup ve rotalarla ziyaret edenlerin günü birlik kampların yanı sıra trekking ve dağcılık etkinlikleriyle de keyifli anlar yaşadığını söyledi.

Kamburoğlu; “Pandemiden dolayı geçen yıl yapamadığımız yürüyüşü bu yıl gerçekleştirmenin sevincini yaşadık. Mustafakemalpaşa’ya doğayı sevdirmek adına yaptığımız bu etkinliklere katılımın daha fazla olmasını istiyoruz. Ekim ayı sonuna doğru başka bir yürüyüş planlıyoruz. Bu yürüyüşe tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here