Demokrat Partide 3. Kaymaz Dönemi

0
267

Mustafakemalpaşa Demokrat Parti (DP) Teşkilatı’nın Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.

Başkan Ahmet Kaymaz, tek liste ile girdiği seçimde güven tazeledi.

Kongrede Divan Başkanlığı yapan DP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Okur, Ahmet Kaymaz ve yönetiminin zor şartlar altında partinin Mustafakemalpaşa teşkilatını ayakta tutuğunu söyledi.  DP Bursa Başkanı Çağrı Kaplan ise AK Parti iktidarının Türkiye için söyleyecek sözü kalmadığını kaydetti. Demokrat Parti Olağan Genel Kurulu Toplantısı, geçtiğimiz Cumartesi günü parti binasında yapıldı.

Kalabalık bir partili grubun katıldığı kongreye; DP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Okur, DP Bursa Başkanı Çağrı Kaplan ile birlikte partinin Bursa ve bölgesindeki teşkilat mensupları ile birlikte davetli siyasi parti temsilcileri yer aldı. Kongreye, DP eski başkanlarından İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi İsa Oruç, İYİ Parti Başkanı Tevfik Demir ve Çetin Poyrazlar’ın da katılması dikkat çekti.

‘BİZ SİNMEYECEĞİZ’

Kongrede konuşan DP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Okur, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın ortaya güçlü bir irade koyduğunu söylerken; “Demokrat Parti, geçmişinden aldığı güçle her zaman birleştirici olmuştur. Bizler sinmeyeceğiz, hiçbir şeyden de korkmuyoruz. Demokrat Parti, Türk siyasetinin özgürlük alanıdır ve bu özgürlük alanında her sese ihtiyaç var. Teşkilat Başkanımız Ahmet Kaymaz, partimizi zorluklara rağmen ayakta tutuyor, kapısını herkese açıyor. Tüm partililerimize teşekkür ediyor, kongrenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

‘SÖYLEYECEK SÖZLERİ KALMADI’

DP Bursa Başkanı Çağrı Kaplan’da konuşmasında iktidara yüklendi.

“AK Parti’nin millete söyleyecek sözü bitmiştir” diyen Kaplan; “ Türkiye’de merkez sağın temsilcisi Demokrat Parti’dir. Kimse bu alanı sahipsiz sanmasın. Hepimiz, iki, üç nesil bir aradayız. Hepimiz davamızın peşindeyiz. Bu inanç bizde olduğu sürece davamız iktidara yürüyecektir. Ordu Milletvekilimiz Cemal Enginyurt’un dediği gibi bizler buraya fındık saymaya gelmedik, iktidar olmaya geldik. İnşallah önümüzdeki süreçte de bu arzumuzu yerine getireceğiz” diye konuştu.

KAYMAZ İLE 3. DÖNEM

Kongrede 3. dönem için tekrar DP Mustafakemalpaşa Başkanlığı’na seçilen Ahmet Kaymaz ise partililere teşekkür etti.

Başkan Kaymaz; “ Elimizden geldiği kadar partimizin davasına birlikte sahip çıkacağız. Partimizin büyüklerine, delegelerimize ve üyelerimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. Tek listeli kongrenin ardından DP Mustafakemalpaşa Teşkilatı’nın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu. Ahmet Kaymaz (Başkan), Fuat Erim, Fahrettin Akay, Muzaffer Buluş, Akif Çalışkan, İbrahim Kurudere, Güney Atik, Murat Kulaş ve Necati Kirezci.

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here