Cumhuriyet’in 98. yıldönümü İlçemizde Coşkuyla kutlandı.

0
240

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı saat 9:30’da Kaymakamlık Makamında düzenlenen tebriklerin kabulü ile başladı. Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Gündoğan, Kaymakamlık Makamında protokolün tebriklerini kabul etti.

Tebriklerin ardından Adnan Menderes Meydanı’na geçen protokol, Mustafakemalpaşa Belediye Binası girişinde açılan Cumhuriyet temalı resim sergisini ziyaret etti.

Sergi ziyareti sonrası Vali Yardımcısı Mustafa Gündoğan ve Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, törene katılanların ve halkın bayramını kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Bursa Vali Yardımcısı Mustafa GÜNDOĞAN günün anlam ve önemi belirten bir konuşma yaptı.

Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen kompozisyon yarışmasında birincisi Sedat Karan Anadolu Lisesi öğrencisi Merve Gümüş ve şiir yarışması birincisi Şehit Hikmet Aktaş Ortaokulu öğrenci Asya Balaban kürsüye gelerek eserlerini okudular.

Program, İbrahim Önal Fen Lisesi öğrencilerinin sunduğu halk oyunları gösterisiyle devam etti. Şiirler, müzik dinletisi ve bando gösterisinin ardından program tören geçişi ile sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here