ÇOCUK KORUMA KURULU TOPLANDI

0
404

Mustafakemalpaşa’da 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu Koordinasyon Toplantısı’nda, çocukların suça sürüklenmemesi için kurumların aldıkları koruyucu ve destekleyici kararlar masaya yatırıldı.

Kaymakam Ahmet Altıntaş başkanlığında bir araya gelen kurul üyeleri, çocuklara ilişkin çalışmalarla ilgili bilgi paylaşımı yaptı. 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu Koordinasyon Toplantısı, Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı Salonu’na gerçekleştirildi. Kaymakam Ahmet Altıntaş’ın başkanlık yaptığı toplantı, Çocuk Koruma Kanununa göre verilen koruyucu ve destekleyici tedbirlerin yerine getirilmesi amacıyla kurulan merkezi, il ve ilçe koordinasyonlarının çalışma, usul ve esasları yönergesi gereğince yapıldı.

BİLGİ PAYLAŞIMI YAPILDI

5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu Koordinasyon toplantısında, kurumların koruyucu ve destekleyici yönden aldıkları kararlar ve tedbirlerin yerine getirilmesi konuları görüşüldü.

Kaymakamlıktan konu ile ilgili yapılan açıklamada; “ İlçemizde bulunan çocukların suça sürüklenmesinin önlenmesi, Cumhuriyet Başsavcılığı, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı tarafından suça sürüklenen ve suç mağduru olan çocuklara ilişkin yapılan çalışmalar,

İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sağlık ve eğitim tedbiri uygulanan çocuk sayısı, sosyal hizmet merkezi tarafından alınan danışmanlık, eğitim, sağlık ve barınma tedbiri alınan çocukların sayıları, sosyal yardımlaşma vakfı tarafından sağlanan nakdi yardım ve İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü tarafından çocuklara ilişkin çalışmalarla ilgili bilgi paylaşımı yapılmıştır” denildi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here