ÇIRPAN’DAN İYİLİK HAREKETİ

0
375

Mustafakemalpaşa’da mahalle kültürünü yaygınlaştırmak ve ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla Mehmet Çakır öncülüğünde kurulan Çırpan Mahallesi Yardımlaşma Dayanışma ve Geliştirme Derneği için resmi açılış ve tanışma programı düzenlendi.

Komşuluk ilişkilerinin ve dayanışmanın geliştirilmesi hedefiyle Mayıs ayında faaliyetlerine başlayan ve geçtiğimiz günlerde ilk kongresini yapan derneğin açılış ve tanıtımına; Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Leblebici, siyasi parti ve sivil toplum temsilcileri, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.

Derneğin Çırpan Mahallesi Adile Mezarlık Sokak No:36′da bulunan ofisinin açılışında konuşan Mehmet Çakır, birleştirici, bütünleştirici ve kaynaştırıcı olduklarını söyledi.

BİRLİK MESAJI

Çakır;” Çırpan Mahallesi, Mustafakemalpaşa’nın en köklü, tarihçe en eski mahalleleri arasında yer alıyor. Atalarımızdan, ecdadımızdan bizlere emanet bırakılan bu topraklarda, birlik beraberlik, kardeşlik komşuluk duygularını benimseyerek mahallemize, çevremize, Mustafakemalpaşa’mıza arkadaşlarımla birlikte hizmet etmek amacıyla Mayıs 2021 tarihinde yaklaşık 40 üyemiz ile birlikte yola çıktık. Derneklerin en önemli özelliklerden biri, birleştirici, bütünleştirici ve kaynaştırıcı olmalarıdır. Emeği geçen herkese şahsım, yönetim kurulum ve üyelerimiz adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Mehmet Çakır, açılışın ardından derneğin faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Açılışta, dernek yararına yapılan ve el işi ürünlerin satışa sunulduğu kermes ilgi gördü.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here