CAN DOSTLARINA BÜYÜKŞEHİR ŞEFKATİ

0
240

Bursa’nın sahipsiz sokak hayvanlarına, beslenmeden sağlıklı barınak teminine kadar her alanda sahip çıkan Büyükşehir Belediyesi, son olarak Mustafakemalpaşa’da Paşa Patileri Derneği işbirliğiyle sahipsiz hayvanlara mama dağıtıp yıpranan barınakları yeniledi.

Bursa’da sahipsiz sokak hayvanlarına gösterdiği ilgiyi pandemi sürecinde yoğunlaştıran Büyükşehir Belediyesi, bu süreçte beslenme ve barınma noktalarında sorun yaşayan sokak hayvanlarını ihmal etmedi.

SOKAK HAYVANLARI SAĞLIKLARINA KAVUŞTURULDU

Pandeminin Türkiye’de ilk görüldüğü andan bu yana Soğukkuyu Sokak Hayvanları Tedavi Merkezi ve Bademli Barınağı’nda 14 bin 524 tedavi, 10 bin 296 parazit uygulaması, 5 bin 940 kısırlaştırma, 4 bin 992 aşı ve 329 adet acil müdahale olmak üzere toplamda 36 bin 81 adet tedavi gerçekleştirildi.

Yine aynı dönemde mahalle gönüllüleri, sivil toplum kuruluşları ve hayvan severlerin de katılımı ile Bursa genelinde besleme faaliyetlerine ağırlık verildi.

Geçtiğimiz yıl Mart ayından bu yana yaklaşık 160 ton mama dağıtımı yapılırken, havaların soğuması ile birlikte ‘can dostlarının barınma ve beslenmesi için’ ormanlık alanlar, baraj kenarları, park alanları, sahil kenarları gibi yerlere 750 adet köpek kulübesi yerleştirildi.

Bu kapsamda 250 adet betonmatik-suluk ile 70 adet büyük mamatik konulurken, 1250 ayrı noktada besleme faaliyetleri gerçekleştirildi.

 

HAYVAN SEVERLER SAHADA

Öte yandan Bursa Büyükşehir Belediyesi, sahipsiz sokak havanlarına yönelik faaliyetlerini sürdüren dernekleri de ihmal etmiyor.

Son olarak Mustafakemalpaşa’da faaliyet gösteren Paşa Patileri Derneği ile işbirliği yapan Büyükşehir Belediyesi, dernek üyeleri ile birlikte hafta sonu besleme faaliyeti gerçekleştirdi. Mustafakemalpaşa’daki hayvan severlerin yanı sıra AK Parti Başkanı Murat Hallaçoğlu’nun da katıldığı etkinlikte, hem sahipsiz hayvanlara mama dağıtıldı hem de yıpranan barınaklar yenileriyle değiştirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here