ÇAKI GİBİ ASKER

0
110

Mustafakemalpaşa’da yaşayan 22 yaşındaki downsendromlu Altan Ertan’ın askerlik hayali, Akar Mahallesi Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin girişimleriyle gerçek oldu.

Uzun zamandır asker olma hayali kuran Mustafakemapaşa’nın renkli ismi Ertan için siyasi parti ve sivil toplum teşkilatları temsilcilerinin de katılımıyla özel bir program düzenlendi.

Altan Ertan için asker eğlencesinin yapıldığı özel etkinlikte, Mustafakemalpaşa’nın sevilen isminin hayalinin gerçekleşmesi için birçok kişi günler öncesinden seferber oldu.

Downsendromlu gence uzun süredir hayalini kurduğu asker kıyafeti giydirildi. Kalabalık bir katılımla araç konvoyu yapılırken, ‘En büyük asker, bizim asker’ sloganları eşliğinde Mustafakemalpaşa caddelerinde tur düzenlendi. Çevreden birçok vatandaşta özel gence alkışlarla destek verdi.

Havai fişek gösterileri ve meşalelerin eşlik ettiği programda, Akar Mahalle Parkı’na geçiş esnasında meydandan yürüyen genç, verdiği asker selamı ile gönülleri fethetti.

Akar Mahalle Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin açılışının da gerçekleştirildiği etkinlik, asker eğlencesi ve Altan Ertan’ın kendisi için hazırlanan bu özel günde emeği geçenlere teşekkür etmesiyle tamamlandı.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here