Büyükşehir’den Öğrencilere Farkındalık Eğitimleri

0
302

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi;  il genelinde; ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik bilinçlendirme ve farkındalık eğitimleri yürütüyor. İtfaiye ve çevre bilinci eğitimleriyle öğrencilerde erken yaşta duyarlılık oluşturulması hedefleniyor.

EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ilkokul, ortaokul ve liselerde; itfaiyecilik mesleğinin tanıtımı, yangın, afet ve acil durumlar öncesi alınması gereken tedbirler, yangın ve afet anında yapılması gerekenleri konusunda eğitimler veriyor. Eğitim çalışmalarının yanı sıra okullarda tatbikat uygulaması da yapan İtfaiye Daire Başkanlığı, bu sayede okullarda meydana gelen acil durumlarda tahliyenin uygulanmasında karşılaşılabilecek olumsuzluklar ve binanın tahliye süresi gibi konuları da gözlemliyor. Ayrıca okul öncesi öğrencilerini misafir ederek mesleğin tanıtımını yapan ve alınacak önlemleri eğlendirerek öğreten İtfaiye Daire Başkanlığı 2019 yılında 43 bin 162 öğrenciye eğitim verdi.

1984 ÖĞRENCİYE ÇEVRE EĞİTİMİ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi öğrencilere itfaiye eğitiminin yanı sıra çevre bilinci eğitimi de veriyor. Çocukların çevre konusunda bilinçli ve farkında bireyler olarak yetişmesi amacıyla okullarda eğitim faaliyetlerini sürdüren Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte 15 ilçede bin 984 öğrenciye çevre kirliliğinin önlenmesi, ambalaj atıklarının geri dönüşümü ve sıfır atık kapsamında israfın önlenerek atık oluşumunun en aza indirilmesine yönelik eğitimler verdi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here