Büyükşehir İle Adım Adım Doğa Yürüyüşü

0
799

Büyükşehir  İle  Adım  Adım  Doğa Yürüyüşü

Adem Tunçer/İHA

Bursa Büyükşehir belediyesinin “Büyükşehir ile Adım adım Doğa” projesi kapsamında Aralık ayı etkinliği Mustafakemalpaşa da gerçekleşti.

Etkinliğe Büyükşehir Belediyesi Turizm  Tanıtma Şube Müdürlüğü,  TDF (Türkiye Dağcılık Federasyonu) Bursa Şubesi işbirliği ile gerçekleştirilen etkinliğe Mustafakemalpaşalı Dağcı ve Mağaracı Alim Ölmez rehberlik yaparak katkıda bulundu.

8.12.2019 tarihinde Suuçtu şelalesi  girişinden başlayan ve Kavaklı yayla sırtı boyunca yürüyen yaklaşık 100 kişilik grup Başpiriz mevkiinde öğle yemeği molası verdi. Daha sonra Bıçkıçatırı tepesi eteklerinden Karadereyi takip ederek irili ufaklı şelaleler ve sonbaharın eşsiz manzarası içerisinde Suuçtu şelalesine ulaştılar.  Suuçtu şelalesinde bir saatlik serbest zamanı  Mustafakemalpaşa Belediyesi sosyal tesislerinde  şelale manzarasında çay içerek ve dinlenerek geçiren doğa severler ,

Mustafakemalpaşanın doğasına hayran kaldıklarını tekrar gelmek için yeni organizasyonlar yapılmasını istediklerini dile getirdiler.

“Mustafa Kemal Paşa’nın tanıtımı için özel çaba sarfeden ve bu anlamlı yürüyüşte bizlere rehberlik yapan Alim Ölmez beye,  TDF Bursa İl Temsilciliğine ve Büyükşehir Belediyesine sonsuz teşekkürlerini dile getiren katılımcılar ile bu güzel günün anlamına yakışır şekilde bir araya geldiğimiz tüm arkadaşlarımıza tekrar teşekkür ederiz. “dediler

Bursa Büyükşehir Belediyesi  Turizm Tanıtma Müdürü Mehmet IŞIK ; Mustafakemalpaşa da eko-turizm açısından değerlendirilebilecek daha çok yer olduğunu öğrendik. Tekrar gelmek için yeni etkinlikler yapacağız.”

Alim ÖLMEZ; doğa yürüyüşü yapan grupların sayısının her geçen gün arttığını ve doğa yürüyüşçülerinin sayısının artmasının ormanlarımızın korunması ve çevre bilincinin oluşturulması açısından açısından önemli olduğunu belirtti.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here