BÜYÜK ZAFERE COŞKULU KUTLAMA

0
393

Türkiye’nin Kurtuluş Savaşı’nı taçlandıran 30 Ağustos zaferinin 99. yılı Mustafakemalpaşa’da coşkuyla kutlandı.

Gazi Mustafa Kemal Paşa önderliğinde Türk ulusunun var olma savaşını kazandığı destansı zaferin yıl dönümü için ilk tören Cumhurluk Alanı’nda gerçekleştirildi.

Törene; Kaymakam Ahmet Altıntaş, Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Cumhuriyet Başsavcısı Nurettin Güner, sivil ve askeri erkân katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, çelenk sunumun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı okundu.

Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Mustafakemalpaşa Askerlik Şubesi Başkanı Per. Asb. Kd. Üçvş. İsmet Çağrı Ceviz, Gazi’nin Samsun’a çıkışıyla başlayan ‘Milli Mücadele’nin Türk milletinin varını yoğunu ortaya koyarak ordusuna verdiği destekle destanlaştığını kaydetti.

30 Ağustos’un Türk ulusunun bağımsızlığını yok etmek isteyenlere karşı kazanılan büyük bir destan olduğunun altını çizen Per. Asb.Kd. Üçvş. İsmet Çağrı Ceviz; “30 Ağustos zaferi, yokluk içinde olmasına rağmen, şanlı tarihimizden kaynaklanan azim ve kararlılığın ifadesidir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyoruz” dedi.

Belediye Bandosu’nun kahramanlık marşlarına ve öğrenciler tarafından okunan şiirlere ev sahipliği yapan törende, Kaymakamlık makamında tebrikler kabul edildi.

Akşam ise Belediye Başkanlığı’nın organizasyonuyla fener alayı ve yürüyüş gerçekleştirildi.

Saat 21.00-22.00 arasında Mehter Takımı ve Kirmasti Off-Road araçları eşliğinde Etibank Parkı önünden başlayan fener alayı, Cumhurluk Alanı’nda son buldu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here