Büyük Su ve Vicdan Nöbeti

0
630

Çanakkale’nin Kirazlı Köyü’ndeki Kaz Dağları’nda altın madeni aramak için 195 bin ağacın katledildiği iddialarına ilişkin aralarında milletvekillerinin de bulunduğu binlerce kişi ‘Büyük Su ve Vicdan Nöbeti’ buluşmasına katıldı..

Kaz Dağları’ndaki altın madeni arama çalışmalarında 195 bin ağacın katledildiği iddialarına yönelik Türkiye’nin dört bir yanından çevre gönüllüleri ‘Büyük Su ve Vicdan Nöbeti’ buluşması için Çanakkale’ye akın ettiler.

Çanakkale Kaz Dağları’nda Kanadalı bir şirketin yapmak istediği altın ve gümüş madenciliğine karşı çevre gönüllüleri, ‘Su ve Vicdan Nöbeti’ başlattı. Bugün ise ‘Su ve Vicdan Nöbeti’ buluşması ve Kaz Dağları’nın maden aranan kısmına yürüyüş gerçekleştirildi.

Çanakkale’nin Kirazlı Köyü’ndeki Balaban mevkiinde düzenlenen buluşmaya CHP milletvekilleri, CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, CHP Genel Başkan Yardımcıları, İl ve İlçe Başkanları ve  partililer, belediye başkanları, Sadık Gürbüz ve Ataol Behramoğlu, sanatçılar, barolar, STK’ler, köylüler, üniversite öğrencileri ve bilim insanları katıldı.

SUSMA HAYKIR

Vatandaşlar, “Alamos Gold Kirazlı’dan defol”, “Susma haykır katliama hayır” sloganları atarak maden sahasına yürüyor.

Çanakkale’nin Kirazlı bölgesinde devam eden altın madeni arama çalışmaları ve bu kapsamda gerçekleştirilen ağaç kesimine tepki göstermek amacıyla Türkiye’nin dört bir yanından gelen binlerce kişi protesto amacıyla maden sahasına yürüdü.

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here