Bursa Osmangazi’de 23 Nisan Coşkusu

0
456

Osmangazi’den çocuklara 23 Nisan sürprizi

 

23 Nisan’ın ilk renkli ve anlamlı görüntüleri Bursa Osmangazi’den geldi. Bursa Osmangazi Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayamayan çocuklar için çok özel bir sürpriz yaptı. Belediye tarafından yaptırılan Soğanlı Kentsel Dönüşüm Sitesi’ni bayraklar ve balonlarla donatan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, çizgi film kahramanları ile birlikte çocuk şarkılarına eşlik edip, yüzlerce balonu gökyüzüne bıraktı.

 

Osmangazi Belediyesi, korona salgını nedeniyle sokağa çıkamayan çocuklar ve öğrencilerden gelen mesajlar üzerine harekete geçerek 23 Nisan’ı buruk kutlamaları için onlara özel bir sürpriz yaptı.

Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye’nin örnek kentsel dönüşüm projelerinden olan Soğanlı Mahallesi’nde meydan ve balkonları Türk Bayrakları ile balonlarla süslendi. Müzik sistemi ve çizgi film karakterleri ile çocukların 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşku ile kutlamalarını sağlandı.

Balkonları ortak kullanım alana bakmayan çocuklar ise maske takıp anne ve babalarıyla kutlamalara katıldı.  Renkli görüntülere sahne olan etkinliğin ev sahibi Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Geçen senelerdeki gibi yan yana olamadık.  Ama, neşemizden, sevgimizden, coşkumuzdan hiçbir şey kaybetmedik. Sevgili çocuklar yarınlar sizin, egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here