Bizim İttifakımız Geçim İttifakı

0
386

Saadet Partisi(SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu yaptığı açıklamalarda  Sık sık seçim ittifakları tartışmalarıyla gündeme gelen Saadet Partisi, #Geçimİttifakı kampanyası başlattığını duyurdu. Kampanya için özel bir internet sitesi hazırlandı. “Milletimizin tenceresi kaynamıyorken derdimiz seçim değil geçim”

https://gecimittifaki.com/

Tıklayıp katılalım.

Herkesin evet diyeceği ittifak:

“Her bir insanımızın geçim mücadelesine destek olmak, onları dinlemek, seslerini duyurmak, çözümler üretmek, tencerelerinde dert değil aş pişirebilmek için seçimden önce bir #Geçimİttifakı kurmakta kararlıyız.”

Temel Karamollaoğlu sözlerine şöyle devam etti. Hepimizin Gündemi Aynı!

Hayat pahalılığına, adaletsiz gelir dağılımına, üretmeyen ekonomiye, işsizliğe, ağır vergilere, “Hayır!” diyen herkesle, hepimizin gerçek gündemi için… Geçim İttifakı’nda buluşuyoruz! Daha Önce Katıldınız Geçim İttifakı Nedir? Geçim İttifakı Nedir?

Hepimizin ortak bir derdi var. Evlerde kaynamayan tencerenin, ay sonunda gelen faturaların, ağır vergilerin, hayatı yaşanmaz kılan hayat pahalılığının ve ekonomik çıkmazların getirdiği; geçim derdi.

Bizler bu ortamda günümüzü kurtarmaya, geleceğimizi inşa etmeye çalışırken; yanlış ekonomi politikalarıyla hepimizi zor durumda bırakan iktidar, algı yönetimiyle de bizleri gerçek gündemlerimizden uzaklaştırmaya çalışıyor. Son günlerde iktidarın seçim derdi güderek hepimizi içine çekmeye çalıştığı ittifak gündemini suni buluyor, bu gündeme dahil olmuyoruz. Saadet Partisi olarak ülkemizin asıl meselesi “Seçim değil, Geçim İttifakı” diyoruz.

Yaşanan geçim sıkıntısına farkındalık oluşturmak, herkesin sesi olabilmek, sorunlara çözüm üretebilmek adına Geçim İttifakı kampanyasıyla birlikte; esnafla, işçilerle, işsizlerle, memurlarla, sanayicilerle, çiftçi ve besicilerle, işverenlerle; ülkemizde geçim mücadelesi veren herkesle ittifak yapıyoruz. Görüşü ne olursa olsun, partisi ne olursa olsun bütün insanlarımızı Geçim İttifakı’na davet ediyoruz. Hayat pahalılığına, Adaletsiz gelir dağılımına, Üretmeyen ekonomiye, İşsizliğe, ağır vergilere,Hayır!” diyen herkesle Hepimizin gerçek gündemi için. Geçim İttifakı’nda buluşuyoruz!

SAADET PARTİSİ TERS KÖŞE YAPTI! KENDİ İTTİFAKINI KURDU

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yaptığı görüşme sonrası Cumhur İttifakı’na katılacağı yönünde yorumlar yapılıyordu ancak Saadet Partisi ters köşe yaptı. Saadet Partisi sosyal medya hesabından bir video paylaştı. Paylaştığı videonun sonunda “Hepimizin gerçek gündemi için geçim ittifakı” ifadeleri yer alması dikkat çekti.

Son dönemlerde Cumhur İttifakı’na katılacağı şeklinde yorumlar yapılan Saadet Partisi’nin sosyal medya hesabından dikkat çeken bir video paylaşıldı.

“GELİR DAĞILIMINDA ADALETSİZLİK VAR”

“Milletimizin tenceresi kaynamıyorken derdimiz; seçim değil geçim” notuyla paylaşılan videoda vatandaşın, “Geçim şartları zor, hayat pahalılığı var. Kirayı, elektriği veremiyoruz, geçinemiyoruz. Emekli açlıktan ölüyor, kredi borcu olduğu için açlık sınırında. Gelir dağılımında adaletsizlik var” şeklindeki sitemlerine yer verildi.

“GEÇİM İTTİFAKI” VURGUSU DİKKAT ÇEKTİ

Videonun devamında “Hayat pahalılığına, adaletsiz gelir dağılımına, üretmeyen ekonomiye, işsizliğe, ağır vergilere hayır diyen herkesle… Hepimizin gerçek gündemi için geçim ittifakı… Hepimizin gündemi aynı” sözleri yer aldı.

“İTTİFAKIMIZA BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZI DAVET EDİYORUZ”

Partisini il başkanları ve müfettişleri toplantısında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da “Gelin, milletimizle el ele verelim, insanımızın ortak gündeminde buluşalım. ‘Geçim İttifakı’ndan başka hiçbir şey konuşmayalım. Gündemi oyalayan gereksiz tartışmalara prim vermeyelim. İnsanımızın derdine hep birlikte tercüman olalım. Bir araya gelerek çözüm yolları arayalım. Milletimizin sorunlarını ülke gündemine taşımak adına yürüttüğümüz bir farkındalık kampanyası olan ‘Geçim İttifakı’na, görüşü ne olursa olsun bütün vatandaşlarımızı davet ediyoruz” açıklamasında bulundu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here