BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ e-TWİNNİNG PROJESİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

0
71

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa EFE, Mustafakemalpaşa Anaokulu Müdürü Adil ESAS ve proje kuruculuğunu yapan Müdür Yardımcısı Cemile MUSLU, İlçe Kaymakamı Ahmet ALTINTAŞ,ı ziyaret ederek,  ” Birlikte Daha Güçlüyüz” e-Twinning projesinin etkinlik süreçleri hakkında bilgi verdi.

Mustafakemalpaşa Anaokulu Müdürlüğü’nün Organizasyonu ile düzenlenen, kuruculuğunu Müdür Yardımcısı Cemile Muslu  ve Orhangazi 125.Yıl Anaokulu Müdür Yardımcısı Nurdoğan ÇEVİK’in    yaptığı “Birlikte Daha Güçlüyüz “adlı e-Twinning projesi çalışmalara başladı.  Kardeş ülke Azerbaycan ile birlik beraberlik ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendirmek, Azerbaycan ve ülkemizin kültürel değerleri, gelenek ve görenekleri hakkında öğrencilerin bilgilendirilip iki kardeş ülke kültürlerini tanımalarını sağlamak için Webinarlarda tanışarak  gerek  resimlerle gerekse duygu ve düşüncelerini paylaşarak birlik beraberlik duygularıyla sorumluluk bilincini geliştirmek amaçlanmaktadır.

Bu amaç doğrultusunda 27 Kasım Cuma günü Mustafakemalpaşa Anaokulu öğrencilerine iki ülke bayrakları tanıtılarak Azerbaycan’ın haklı mücadelesinde yanında olduğumuzu belirten etkinlikler çevrimiçi görüşmeleriyle gerçekleştirilmişti.  30.12.2020 Çarşamba günü Mustafakemalpaşa Anaokulu” Birlikte Daha Güçlüyüz” e-Twinning projesi kurucuları  proje ortağı Sanubar Gasimova ‘nın daveti üzerine Zoom Programı üzerinden Bakü’ye misafir oldu.

31 Aralık Dünya Azerbaycanlılar günü için düzenlenen çevrimiçi etkinlikte, öğrencilerin yapmış olduğu etkinlikler, şiirler  ve  günün anlam ve önemini anlatan  slayt ile bilgilendirme yapıldı. Ülkenin tarihi hakkında da bilgiler verilen  çevrimiçi etkinliğe, okul müdürleri ve öğrenciler de katıldı.

İlçe Kaymakamı Ahmet ALTINTAŞ, kardeş ülke Azerbeycan’dan seçilen okullarla yapılan bu projenin çok anlamlı olduğunu belirterek, projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa EFE’ye, Okul Müdürü Adil ESAS ve Müdür Yardımcısı Cemile MUSLU’ya teşekkür etti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here