BİLSEM’den Gururlandıran Başarı

0
368

Mustafakemalpaşa Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencileri, Türkiye Okullararası  Zeka Oyunları Şampiyonası’nda Bursa birincisi olarak büyük bir başarıya imza attı.

Bölge finallerinden zaferle çıkan öğrenciler, Bursa’yı Türkiye genelinde temsil edecek.

Öğrencilerin düşünme, karar verme ve problem çözme becerilerini geliştirmek, yardımlaşma ve takım çalışması alışkanları kazandırmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’nın izni ve TÜBİTAK’ın destekleri ile Türkiye Zeka Vakfı tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen şampiyona da bölge finalleri geride kaldı. 23 Ocak’ta yapılan online sınavın sonuçları 10 Şubat’ta açıklandı. Sözel, sayısal ve mantık dersleri ile ilgili 10 sorudan oluşan ve 90 dakika süren sınava Hamzabey BİLSEM öğrencileri damga vurdu.

Bursa’yı temsil edecekler

BİLSEM Sınıf Öğretmeni Cüneyt Yenipazar öncülüğünde Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası Bölge Finallerine katılan 3. sınıf öğrencileri Aytuğ Demir, Berat Ali Çakır, Eymen Dönmez ve Alemdar Yusuf Aydın takım halinde Bursa birincisi oldu. Hamzabey BİLSEM bu sonuçla, Marmara Bölgesi’nde 80 okulun 3. sınıfının katıldığı şampiyonada 14.’cü ve Bursa’da ise 1’inci olarak Türkiye Finalleri’ne katılacak 99 okul arasına adını yazdırdı. Türkiye genelinde faaliyet gösteren devlet ve özel okulların takım olarak katıldıkları zeka ve akıl oyunlarından oluşan şampiyonada önemli bir dereceye ulaşan başarılı öğrenciler, 20 Mart 2021 tarihinde yapılması planlanan şampiyonanın Türkiye Finalleri’nde Bursa’yı temsil etmeye hak kazanan okullar arasında yer aldı.

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here