Bilsem Tablet Bilgisayar Uygulaması Sona Erdi.

0
670

Bilim ve Sanat Merkezleri Tablet Bilgisayar Grup Tarama Uygulama Süreci Covid-19 salgını nedeni ile Mart ayında yarım kalmış ve tamamlanamamıştı.

Yarım kalan Tablet Bilgisayar Grup Tarama Uygulama Süreci Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezinde 06, 12 ve 13 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılan Tablet Bilgisayar uygulaması ile tamamlanmış oldu.

Hijyen şartlarına dikkat edilerek sınıflar 20 kişiden 10 kişiye düşürüldü. Sıra araları iki metre olarak ayarlandı. Öğrencilerin tanılama öncesi ateşleri ölçüldü, maskeli olarak tanılamaya girmeleri sağlandı. Her oturumdan sonra Tablet Bilgisayarlar dezenfekte edildi.

Tablet Bilgisayar Grup Tarama Uygulamasına Mustafakemalpaşa’daki ilkokullardan 1240 öğrenci, Karacabey’deki ilkokullardan 1061 öğrenci olmak üzere toplam 2301 öğrenci aday gösterildi. İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Efe 12 Eylül 2020 Cumartesi günü Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezini ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde görerek, tablet bilgisayar uygulama süreci hakkında bilgi aldı. Grup tarama uygulama sonuçları 14 Ekim 2020 tarihinde http://meb.gov.tr adresinden ilan edilecek.

Grup tarama uygulaması sonucu Bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrenciler ikinci aşama olan “Bireysel Değerlendirme” ye 23 Kasım 2020 ile 19 Şubat 2021 tarihleri arasında Bursa’da katılacaklar.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here