Belediye meclisi pandemi sonrası ilk kez toplandı

0
543

Mustafakemalpaşa Belediyesi Temmuz ayı ilk meclis toplantısı Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

 

Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ın açılış konuşmasıyla başlayan Temmuz ayı 1. Olağan meclis toplantısında, geçen 3 aylık zorlu süreçte belediyenin korona virüs ile mücadelesi, önceki dönemde yarım kalan ve hızla tamamlanıp açılışı yapılan Lalaşahin Paşa Köprüsü ele alındı. Toplantıda; Plan ve Bütçe Komisyonu, Bayındırlık ve İmar Komisyonu, Ulaştırma ve Trafik Komisyonu, Tarım Hayvancılık ve Orman Komisyonu ile Kültür ve Turizm Komisyonu üyeleri seçildi. Mustafakemalpaşa Belediye Meclisinde grubu bulunan partiler adına söz alan grup sözcüleri ise çalışmaları dikkatle takip ettiklerini belirterek Başkan Mehmet Kanar ve ekibine teşekkür ettiler.

(COVİD-19) Pandemi sürecinde ara verilen meclis önemli konuların ve gündem maddelerinin oylamaya sunulmasıyla devam etti.

‘Hamidiye kötü kokudan kurtuluyor’

Toplantıda önemli açıklamalarda bulunan Başkan Kanar, Hamidiye mahallesinden geçerek dereye deşarj edilen ve kötü kokuların yayılmasına neden olan fabrika atıkları ile kanalizasyon sorununu yakın zamanda çözeceklerinin müjdesini verdi. Başkan Kanar, içe suyu alt yapısına ilk kazmayı vurmaya sayılı günler kaldığını dile getirerek, en acil bölgelerden kısım kısım başlanıp “Vatandaş mağdur edilmeden tamamlanacak” dedi.

Gençlik Merkezi için de artık düğmeye basıldığını belirten Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Mustafakemalpaşa’yı her yönüyle hak ettiği yere taşımak için onlarca prestijli projeye meclis olarak imza atacaklarını söyledi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here