‘BAŞVURULARI KAÇIRMAYIN’

0
230

Mustafakemalpaşa Ziraat Odası Başkanı Mehmet Aydemir, çiftçilere gelir vergisi iadelerine yönelik ‘son tarih’ hatırlatması yaptı.

Aydemir, tarımsal desteklerden kesilen gelir vergisinin iadesi için çiftçilerin en geç 31 Aralık 2021 tarihine kadar dilekçelerini eksiksiz doldurup başvuruda bulunması gerektiğini belirterek, iadelerin 2016’dan günümüze kadar olan tarımsal destekleri kapsadığını bildirdi.

Mustafakemalpaşa Ziraat Odası Başkanı Mehmet Aydemir, tarımsal desteklerden gelir vergisi kesintisi iade talep dilekçelerinin son tarihi ve detaylarına ilişkin yaptığı açıklamada, vergi iadelerinin 2016’dan günümüze olan tarımsal destekleri kapsadığını bildirdi.

Aydemir, kesilen gelir vergisinin iadesi için çiftçilerin en geç 31 Aralık 2021 tarihine kadar dilekçelerini eksiksiz bir biçimde doldurarak başvuruda bulunması gerektiğini aktardı.

‘MİRASÇILAR, HİSSELERİ ORANINDA İADEDEN YARARLANABİLECEK’

Mehmet Aydemir, açıklamasında; “Çiftçilerimiz talep dilekçelerini internet ortamında doldurabilecekleri gibi, elden veya posta yoluyla kendilerinin seçecekleri vergi dairelerine ya da mal müdürlüklerine de verebilecekler. Ancak hak sahiplerinin mirasçıları ya da vekilleri tarafından yapılan başvurularla bu kapsamda açılmış davalardan feragat etmek suretiyle yapılan başvurulara ilişkin dilekçelerin elden ve posta yoluyla ilgili vergi dairesine verilmesi gerekiyor. Kendisine destek ödemesinde bulunulan hak sahiplerinin mirasçıları tarafından iade talebinde bulunulması halinde ise dilekçe ekine ‘Mirasçılık Belgesi’ ile ‘Veraset ve İntikal Vergisi İlişik Kesme Belgesi’nin eklenmesi şartıyla mirasçılar, hisseleri oranında iadeden yararlanabileceklerdir” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here