BAŞKAN “ YALANCISINIZ “ DEDİ

0
441

Geçtiğimiz hafta İlçemiz yerel basınında yer alan Mustafakemalpaşa İyi Parti İlçe Başkanı Tevfik Demir’ in Belediye hakkındaki ifadelerine cevap gecikmedi.

Aralık ayı olağan Belediye Meclis toplantısında gündem öncelikle Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ ın İyi Parti İlçe Başkanı Tevfik Demir’ e yüksek perdeden verdiği cevap oldu.

İyi Parti İlçe Başkanı Tevfik Demir, yerel basına verdiği demecinde Belediye çalışmalarını eleştirmiş ve Muradiyesarnıç Sosyal Tesisinin yapılması aşamasının başlamasına bile verdikleri önergenin ön ayak olduğunu iddia etmişti. Bu eleştiri ve ithamlara sessiz kalmayan Belediye Başkanı Mehmet Kanar Aralık ayı olağan Meclis toplantısında Demir’ e sert bir dille cevap verdi. Ve ” Yalancısınız ” dedi.

ÖNERGE VERMEDİNİZ

Seçimlerden hemen sonra ikinci olağan Meclis toplantısında proje iptali için Müdürlük talep yazısının gelmesinin ardından  Plan ve Bütçe komisyonuna havale olan konunun, komisyonda verilen revize kararı ile yola devam edilmek üzere karar alındığının dikkatini çeken Kanar, ” Hiç kimse biz önerge verdik oldu diyerek büyük emek ve uğraşlar ile ortaya çıkan bu eseri sahiplenmesin. Baştan sona tekrar yazılarak revize edilen bu proje Belediyemizin baştan sona bir başarısıdır. Yalan beyanlar ile halkımızı kandırmayın. Büyük harfler ile söylüyorum YALANCISINIZ ” dedi.

GRUP SÖZCÜLERİ KONUŞTU

Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ ın ifadelerinin ardından grup sözcüleri sırasıyla söz isteyerek konu ile ilgili fikir beyan ettiler. İyi Parti sözcüsü İsa Söğüt ve Cumhuriyet Halk Partisi sözcüsü Gürkan Esen benzer ifadeler ile muhalefetin  zaman zaman sert dille eleştiride bulunabileceğine işaret ederken, Ak Parti sözcüsü Nuray Laçiner ” Proje başkanlığını yürüttüğüm Plan Bütçe komisyonunda alınan revize karar ve Belediye Başkanımız Mehmet Kanar’ ın yaptığı bazı siyasi görüşmeler ile yol almıştır. Yanıltıcı olmaya gerek yok ” diyerek son noktayı koydu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here