Başkan Kanar’a anlamlı hediye

0
471

Adem Tunçer /İHA

 

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar’a Türkistan coğrafyasında önemli kişilere hizmetlerini mükâfatlandırmak için giydirilen ve kendine has dokuma tarzıyla birliği temsil eden hünkâr kaftanı (bey çapanı) ve el dokuması namazlık hediye edildi.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı seçilen ve hafta içi mazbatasını alarak göreve başlayan Mehmet Kanar’a kutlama ziyaretleri sürüyor.

Başkan Kanar kaftan giydi

Sivil toplum teşkilatlarından iş dünyasına, muhtarlardan vatandaşlara kadar birçok kişinin hayırlı olsun ziyaretinde bulunduğu Başkan Mehmet Kanar’a Ormankadılı iş insanı Ferhat Sucu tarafından hünkâr kaftanı giydirildi. Başkan Kanar’ı makamında ziyaret eden Türkistan kökenli iş insanı Ferhat Sucu, bu özel kaftanın Türk dünyasının geleneksel bir giysisi olduğunu söylerken; “ Türkistan’da ‘bey çobanı’ olarak bilinen bu kaftanın kolları uzun olur ki giyen herkesi kucaklasın. Haksızlıklara baş eğmesin diye düğmesi bulunmaz. Kendine çalışmasın diye cepleri olmaz. Mehmet başkanımızın yeni dönemde bu binlerce yıllık töreyi icraatlarıyla yaşatacağına gönülden inanıyoruz. Mustafakemalpaşa’nın hak ettiği hizmetlere kavuşması yolunda görevine başlayan başkanımıza başarılar diliyorum” dedi.

‘Teveccühe hizmetle karşılık vereceğiz’

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Mehmet Kanar ise vatandaşın gösterdiği teveccühe hizmet ile teşekkür edeceklerini söyledi. Katılımcı ve insan odaklı yönetim anlayışıyla hareket edeceklerini vurgulayan Başkan Kanar; “ Seçildiğimiz günden bu yana, gerek makamımıza yapılan ziyaretler, gerekse telefon ve yazılı ortamlardan aldığımız tebrik mesajları ve çiçekler bizleri son derece mutlu etti. Gördüğümüz sıcak ilgiye minnettarız. Artık yeni bir değişim ve yenileşme hareketi başladı. Vizyon belediyeciliğiyle yarınlarımızı aydınlatacak projelerin hayata geçirilmesi için düğmeye bastık. Mustafakemalpaşa’ya Büyükşehir’in desteği ve sivil toplum kuruluşlarımızın katkıları ile birlikte hizmet edeceğiz ” diye konuştu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here