Azerbaycan İçin İlçe Tek Yürek Oldu.

0
673

Azerbaycan’da yaşanan olaylara destek vermek adına İHH Mustafakemalpaşa Temsilciliği tarafından Gardaşlık Zamanı adlı program düzenlendi. Yapılan yürüyüş sonrasında program Adnan Menderes Meydanı’nda başladı.

 

İHH Mustafakemalpaşa  ilçe temsilcisi Mustafa Bulut, Mustafakemalpaşa İHH ilçe Başkanı Yakup Uzun,  Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Leblebici, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, İlçe Müftüsü Ahmet Büyükgül, İHH üyeleri ve vatandaşlar katılım gösterdi. Yapılan basın açıklamasında Azerbaycan’a destek mesajları verildi.Mustafa Bulut yaptığı konuşmalarda Azerbaycan,a yönelik saldırgan tutumunu ve Azerbaycan topraklarını işgalini yıllardır sürdüren Ermenistan ,yeniden sivillere yönelik saldırılara başladı Ermenistan son saldırılarıyla bölgede barışın ve huzurun önündeki en büyük tehdit olduğunu bir kere daha tüm dünyaya gösterdi dedi.

Konuyla ilgili Belediye Başkanı Mehmet Kanar tarafından yapılan açıklamada ise “Azerbaycan Devletini’nin haklı davasında mazlum kardeşlerimizin sesi olan İHH Mustafakemalpaşa Temsilciliğinin Gardaşlık Zamanı Programına katıldık. Devletçe, milletçe mazlum kardeşlerimizin yanındayız. Dünya kamuoyunun tepkisizliğinden cesaret bularak sivil yerleşim yerlerini vuran zalim Ermenistan Hükümeti, karşısında her zaman Türkiye’yi bulacak!” dedi. program sonunda tüm şehit ve gaziler için ilçe Müftüsü Ahmet Büyükgül kuranı kerim okuyarak program sona erdi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here