AYASOFYA BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

0
447

SAADET PARTİSİ BURSA İL BAŞKANI ATMACA: AYASOFYA BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

 

Saadet Partisi Bursa il Başkanı Mehmet Atmaca Ayasofya’nın açılmasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Partisinin haftalık toplantısında konuşan Atmaca Ayasofya bizim kırmızı çizgimizdir dedi.

Fomara meydanında bulunan il binasında haftalık yönetim kurulu toplantısında konuşan Atmaca yaptığı açıklamada “bazı kesimler Ak parti bunu siyasi malzeme yapıyor diyorlar. Her ne olursa olsun Ayasofya bizim kırmızı çizgilerimizden biridir.  Açılması bizi kesinlikle mutlu etmiştir ve sevindirmiştir. Her kim olursa olsun kimin emeği, katkısı, faydası olmuşsa Allah razı olsun.  Ayasofya’nın müze olmaktan çıkartılıp cami vasfına döndürülmesi bizim için  sevindirici bir olaydır” dedi.

Neden bugüne kadar bu yapmadı da şimdi yaptı iddialarına da açıklık getiren Atmaca, bunların hepsi doğru ama bundan sonra bu yorumlara gerek yok dedi.

Erbakan hocamızın dediği gibi Hakkın batıla karşı zaferi olan Ayasofya cami asıl kimliğine kavuşmuş oldu diyen Atmaca, “Allah’a şükürler olsun. Allah bundan sonraki süreçte hep açık kalmasını nasip etsin ve cami olarak ta bizlere orada namaz kılmayı, ibadet etmeyi nasip etsin” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here