Ayak Sobası’na ilgi arttı

0
349

Kış soğuklarının kendini hissettirmesi ile birlikte ‘ayak sobası’ olarak bilinen ve keçeden üretilen ayakkabı tabanlıklarına ilgi arttı.

Mustafakemalpaşa’da ayakkabıcı tamirciliği yapan ve kışın keçe tabanlık başta olmak üzere çeşitli kışlık ürünler satan Mehmet Baybura (66), satışlardan oldukça memnun olduğunu söyledi. Her gün ayaklarımız farkında olmadan büyük bir efor sarf ediyor.

Günlük yürüyüşlerde ya da ayakta durmalarda vücudun en değerli iş birlikçisi olan ayak sağlığı daha da önem kazanıyor. Kış aylarında üşüyen ayaklar bir çok hastalığa davetiye çıkartırken, keçeden üretilen kışlık ayakkabı tabanlıkları ayaklarını sıcak tutmak isteyen vatandaşlar tarafından ilgi görüyor.

Mustafakemalpaşa’da ayakkabıcı tamirciliği yapan ve kışın keçe tabanlık başta olmak üzere çeşitli kışlık ürünler satan Mehmet Baybura (66) satışlardan oldukça memnun.
Keçe tabanlıkların ayakkabının içerisinde ayakları sıcak tuttuğunu ifade eden 50 yıllık ayakkabı tamircisi Baybura; “ Kış aylarının gelmesi ile nezle, grip gibi rahatsızlıklar da artıyor. Bu hastalıkların bir çoğuna da kişinin kendine iyi bakmaması ve üşüyen ayakların neden olduğu biliniyor. Ayak sağlığını korumak, ayaklarını sıcak tutmak isteyen vatandaşlar keçe tabanlıklardan alarak ayaklarını soğuktan koruyorlar. Keçe tabanlık ayakkabının ayrıca daha rahat olmasını sağlar” dedi.

Baba mesleğini 50 yıldır Mustafakemalpaşa’da sürdüren Mehmet Baybura; “ Keçe, günlük yürüyüşlerimizde ayaklarımızın yorulmasını da büyük ölçüde engeller” diye konuşarak keçe tabanlıkların çiftini 4 TL’den sattığını belirtti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here