AVCILIK BAYRAMI’NA BÜYÜK İLGİ

0
43

Tatkavaklı Avcılar Kulübü öncülüğünde, Türkiye’nin birçok şehrinden avcının katılımıyla düzenlenen ‘4. Avcılık Bayramı ve Atış Sporlar Turnuvası’ Mustafakemalpaşa’da gerçekleştirildi.

Kadın avcılarında yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte 500’e yakın avcı, hedefi 12’den vurmak için kıyası yarışırken, 5 kategoride yapılan atış turnuvasında dereceye girenler ödüllendirildi.

Atış sporları ve yaban hayatı besleme etkinliklerinden, kurs eğitimlerine kadar üyelerine birçok faaliyet programı sunan Tatkavaklı Avcılar Kulübü, bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Avcılık Bayramı ve Atış Sporlar Turnuvası’na ev sahipliği yaptı.

Fevzidede Mahallesi’ndeki atış poligonunda 31 Temmuz’da gerçekleştirilen etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Açılışta konuşan Tatkavaklı Avcılar Kulübü Başkanı Zafer Efe, doğaya ve atıcılığa görül veren tüm sporcuları bu özel programda misafir etmekten memnun olduklarını söylerken; “Kulübümüzün kuruluşun 51’inci yılında böylesi güzel bir etkinlikte bir araya gelmekten mutluyuz. Pandemi sürecinin ardından geçtiğimiz yıl tekrar başlattığımız bu programı, inşallah devam ettireceğiz. Avcılık Bayramı’na katılan ve bu organizasyonun düzenlenmesine destek veren tüm kişi ve kurumlara teşekkür ediyorum” dedi.

500 AVCI HEDEFE KİLİTLENDİ

Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ın da atış yaptığı etkinlikte daha sonra yarışmacılar, amatör trap, hareketli keklik, hareketli domuz, bayanlar ve erkekler pet şişe tek kurşun puanlamasında hedefi vurmak için ter döktü.

500 avcının katıldığı turnuvada gün boyunca süren yarışlarda atıcılar hünerlerini sergiledi.

Renkli görüntülerin yaşandığı Av Bayramı etkinliğine şehir dışından aileleriyle birlikte katılan usta atıcılar da güzel bir gün geçirdi.

Atış yarışmalarında dereceye girenlere otomatik tüfekten havalı tüfeğe, makinalı olta setinden koça kadar birçok hediye verildi.

Kategorilerinde ilk üç sırayı alanlar şöyle sıralandı;

Bayanlar Pet Şişe (Tek Kurşun); 1.Büşranur Keçeci, 2.Nihal Sevinç, 3.Oya Denizeri

Erkekler Pet Şişe (Tek Kurşun); 1.Nevzat Kaya, 2.Kadir Başaran, 3. Recep İnal

Hareketli Domuz; 1. İsmail Başaran, 2.Osman Güngör, 3.İsmail Değirmenci

Trap Atışı; 1.Mecit Ateş, 2.Keramettin Çınarcık, 3.Ünsal Ferik

Hareketli Keklik; 1.Salih Kumru, 2.Deniz Kaptan, 3.Oğuzhan Salık.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here