AVCILARDAN KIYASIYA YARIŞ

0
534

Mustafakemalpaşa Tatkavaklı Avcılar Kulübü’nün organizasyonuyla bu yıl 3.’sü düzenlenen

Av Bayramı ve Atış Sporları Turnuvası, zevkli çekişmelere sahne oldu.

Mustafakemalpaşa Atış Poligonu’nda gerçekleştirilen yarışma büyük ilgi görürken, profesyonel ve amatör trap, hareketli keklik grupman, tek kurşun pet şişe, hareketli domuz kurşun ve bayanlar tek kurşun pet şişe puanlamasında dereceye girenler ödüllendirildi.

Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte gökyüzüne barışı simgeleyen beyaz güvercinler bırakılırken, usta atıcılar da hedefi 12’den vurmak için tüm gün kıyasıya yarıştı.

Geçtiğimiz yıl pandemi dolayısıyla yapılamayan Av Bayramı ve Atış Sporları Turnuvası, bu yıl birçok kentten gelen atış sporcularının katılımıyla 1 Ağustos Pazar günü Fevzidede Mahallesi’ndeki atış poligonunda gerçekleştirildi.

450 ATICI HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Turnuvaya; Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Başkan Yardımcısı Ercan Leblebici, AK Parti Başkanı Murat Hallçoğlu, MHP Başkanı Ahmet Beygirci, mahalle muhtarları ile birlikte Çanakkale, Ankara, Bursa, Balıkesir ve Manisa gibi şehirlerden 30’u kadın 450 atıcı katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılışında konuşan Tatkavaklı Avcılar Kulübü Başkanı Zafer Efe, Türkiye’de yaşanan orman yangınlarının üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, avcıların birer orman gönüllüsü olduklarını kaydetti.

Yarışmada tüm emniyet ve sağlık tedbirlerinin alındığını, etkinliğin sosyal mesafe ve temizlik koşullarına uyularak düzenlendiğini ifade eden Efe; “Önümüzdeki yıllarda da bu organizasyona ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Turnuvaya katkı sunan ve katılan tümatıcılara teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Kanar ise orman yangınlarının yaşandığı bu günlerde avcıların ormanların koruyucusu ve bekçisi olduğunu söylerken, yarışmacılara başarılar diledi.

Atış Sporları Turnuvası’nda hünerlerini sergileyen sporcular, profesyonel ve amatör trap, hareketli keklik grupman, tek kurşun pet şişe, hareketli domuz kurşun ve bayanlar tek kurşun pet şişe puanlamasında ter döktü.

KADINLARDA YARIŞTI

Belediye Başkanı Mehmet Kanar avcıların heyecanına ortak olarak atış yaptığı etkinlikte kadın sporcularda dereceye girmek için kıyasıya yarıştı.

Yarışmada, hareketli domuz kurşun kategorisinde Cem İçer (Mustafakemalpaşa), tek kurşun pet şişede Nihat Batak (Bursa), hareketli keklik grupman da Saffet Deniz (Karacabey), amatör trapta Osman Güngör (Çanakkale), profesyonel trapta Mesut Ülker (Bursa) ve bayanlar tek kurşun pet şişede ise Handan Akkuş (Ankara) birinci oldu.

Kategorilerinde ilk üç sırayı alan sporculara, otomatik tüfek, havalı tüfek, makinalı olta seti ve hediye çeki verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here