AVCILARDAN BİRLİK GÜVECİ

0
240

Mustafakemalpaşa Tatkavaklı Avcılar Kulübü, her yıl geleneksel hale getirdiği ‘birlik güveci’ programında üyelerini ve misafirlerini bir araya getirdi.

Av maceralarının anlatıldığı organizasyonda doğal hayatı korumak için yasal ve kuralına uygun olarak yapılan avın önemine vurgu yapıldı.

Avcılık eğitimlerinden atıcılık yarışmalarına kadar birçok özel etkinlikle üyelerine 1971 yılından beri hizmet veren Tatkavaklı Avcılar Kulübü, birlik ve beraberlik amacıyla tüm avcıları güveç başında buluşturdu.

AV HAYVANLARI GÜVEÇTE PİŞİRİLDİ

500’e yakın üyesi bulunan kulübün etkinliğine, Kayabaşı Mahalle Muhtarı Mustafa Adıgüzel ev sahipliği yaptı. Siyasi parti ve STK temsilcilerinin de katıldığı ‘Birlik Güveci’nde, yasal av döneminde avlanan bıldırcın ve üveyikler güveçte pişirilerek afiyetle yendi.

Birlik ve beraberlik mesajı veren Tatkavaklı Avcılar Kulübü Başkanı Zafer Efe; “Belgeli ve av kurallarına uyan doğa dostu avcılarımızı ve değer verdiğimiz önemli misafirlerimizi her yıl geleneksel hale getirdiğimiz bu organizasyonda bir araya getirdik. Doğaya ve atıcılığa gönül veren tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here